ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд остаточно відмовив ГПУ в доступі до даних журналістки Бердинських

30.05.2019, 11:03
Фото – Фейсбук Христини Бердинських

30 травня Печерський районний суд Києва остаточно відмовив Генеральній прокуратурі в задоволенні її вимоги щодо доступу до телефонних даних журналістки видання “Новое время” Христини Бердинських за півтора року. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Фейсбуку.

“Рішення остаточне і не може бути оскаржено. Дев'ять місяців боротьби нарешті закінчилися перемогою! Слідчий ГПУ навіть не з’явився на судове засідання. Сподіваюся, йому, як і генпрокурору Юрію Луценку, соромно, тому що вони так i не відкликали це безглузде клопотання. Спасибі адвокатам, усім журналістам i всім друзям, які підтримували мене ці дев'ять місяців”, – написала вона.

Як повідомляв ІМІ, 6 травня Печерський районний суд Києва переніс на 30 травня розгляд клопотання Генеральної прокуратури України про доступ до телефонних даних журналістки видання “Новое время” Христини Бердинських. Засідання не відбулося нібито через відсутність вільних залів для його проведення.

27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі доступ до дзвінків та смс-повідомлень журналістки та головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької у справі про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником.

5 вересня 2018 року журналістка “Нового времени” Христина Бердинських повідомила, що суд надав Генеральній прокуратурі України доступ до інформації і з її телефону.

26 вересня 2018 року Апеляційний суд Києва скерував на повторний розгляд у суд першої інстанції клопотання Генеральної прокуратури про доступ до даних із телефону журналістки видання “Новое время” Христини Бердинських.

12 листопада 2018 року Печерський районний суд Києва оголосив до 20 грудня перерву в розгляді клопотання слідчого Генпрокуратури про доступ до широкого масиву даних з телефону журналістки Христини Бердинських.

20 грудня 2018 року Печерський районний суд Києва знов відклав на невизначений термін розгляд клопотання Генеральної прокуратури України. Згодом засідання призначили на 14 лютого 2019 року, але і його було перенесено на невизначений термін.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!