ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Суд оголосив перерву у справі про доступ до телефону журналістки Бердинських

13.11.2018, 11:27
Фото - Радіо Свобода

12 листопада Печерський районний суд Києва оголосив перерву в розгляді клопотання слідчого Генпрокуратури про доступ до широкого масиву даних з телефону журналістки видання “Новое время” Христини Бердинських, повідомляє Радіо Свобода.

На початку засідання слідчий Генеральної прокуратури Руслан Іжук просив суд відкласти розгляд клопотання про доступ до смс, дзвінків та місцерозташування телефону Христини Бердинських протягом 17 місяців до остаточного рішення Європейського суду з прав людини в аналогічній справі щодо журналістки Радіо Свобода, головного редактора програми "Схеми: корупція в деталях" Наталки Седлецької.

Захист Бердинських із проханням слідчого відкладати судовий розгляд не погодився і наполягав, аби Генпрокуратура повністю відмовилася від спроб отримувати дані з мобільного журналістки. Утім, суддя оголосив перерву: наступне засідання відбудеться 20 грудня 2018 року.

“Враховуючи клопотання слідчого, а також позицію Європейського суду з прав людини, у судовому засіданні оголошується перерва”, – повідомив суддя Володимир Карабань.

18 жовтня 2018 року Європейський суд з прав людини відповідно до правила 39 свого Регламенту продовжив дію невідкладних тимчасових забезпечувальних заходів у справі Наталки Седлецької та присудив уряду України “забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених у рішенні Апеляційного суду Києва від 18 вересня 2018 року” на невизначений термін.

“Ваша честь, я вважаю, що це може бути відкладено і на п’ять років, тому що Європейський суд подекуди розглядає справи і п’ять, і шість років. Я вважаю, що було б доцільно взагалі відмовитися від такого клопотання з огляду на розгляд справи Європейським судом, але, звісно, це позиція слідчого”, – заявила адвокатка Бердинських Людмила Опришко.

“Ми очікували на те, що клопотання слідчого не буде задоволено в будь-якій формі щодо доступу і що український суд нарешті припинить ганьбитися в цій історії, а винесе чітке і зрозуміле рішення. Мені здається, що українські суди бояться брати на себе відповідальність і відмовляти українській прокуратурі, чітко вказувати, що вони порушили права журналістів”, – прокоментувала рішення суду Христина Бердинських.

Як повідомляв ІМІ, 27 серпня Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі доступ до дзвінків та смс-повідомлень журналістки та головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької у справі про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником.

5 вересня журналістка “Нового времени” Христина Бердинських повідомила, що суд надав Генеральній прокуратурі України доступ до інформації і з її телефону.

26 вересня Апеляційний суд Києва скерував на повторний розгляд у суд першої інстанції клопотання Генеральної прокуратури про доступ до даних із телефону журналістки видання “Новое время” Христини Бердинських.

Liked the article?
Help us be even more cool!