ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд на Вінниччині зобов'язав поліцію відкрити справу про перешкоджання журналісту

07.11.2018, 12:37

18 жовтня Ладижинський міський суд Вінницької області зобов’язав Тростянецьке відділення поліції розпочати досудове розслідування щодо перешкоджання посадовцями Тростянецької райдержадміністрації спеціальному кореспонденту газети журналістських розслідувань “Шанс” Віктору Рисю 7 липня 2018 року. Про це ІМІ повідомив Віктор Рись, надіславши копію ухвали Ладижинського міськсуду.

Журналіст скаржився до суду на бездіяльність органу досудового розслідування та начальника слідчого відділення Тростянецького відділення поліції Бершадського відділу ГУНП у Вінницькій області В. Хреїка щодо невнесення до ЄРДР відомостей стосовно заяви журналіста про перешкоджання.

У позовній заяві Віктор Рись повідомив, що 7 липня 2018 року він приїхав до Тростянецької РДА з наміром виконати редакційне завдання та зібрати інформацію щодо виконання рішення Гайсинського райсуду від 21 червня 2018 року стосовно негайного поновлення В. Романюка на посаді голови Теплицької РДА. Під час виконання ним роботи посадові особи РДА перешкоджали йому здійснювати журналістську діяльність.

Про це він повідомив у поліцію і просив внести відомості про кримінальні правопорушення до ЄРДР. Однак його повідомлення від 7 липня зареєстровано в Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень Тростянецького відділення поліції, а відомості щодо заяви до ЄРДР не внесені, досудове розслідування не проводиться.

Журналіст звернувся до суду з проханням визнати протиправною бездіяльність органу досудового слідства та начальника слідчого відділення та зобов’язати орган досудового слідства внести відомості до ЄРДР.

Ладижинський міський суд задовольнив скаргу Віктора Рися частково: зобов’язав посадову особу органу досудового розслідування внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 171 ККУ та розпочати досудове розслідування.

Як повідомляв ІМІ, 21 квітня 2017 року у селищі міського типу Теплик на Вінниччині невідомі спалили легковий автомобіль спецкореспондента газети журналістських розслідувань “Шанс” Віктора Рися. Віктор Рись пов’язував подію зі своєю журналістською діяльністю.

25 листопада 2016 року Теплицька районна рада (Вінницька область) заборонила журналісту вінницької Агенції журналістських розслідувань Віктору Рисю відеозйомку сесії.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!