ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

"Страна" та "Вести" найбільше писали про загибель хлопчика на Донбасі – дослідження

12.04.2021, 17:21
Фото – tsn.ua
Фото – tsn.ua

Два українських ресурси – “Страна.ua” і “Вести” найбільше писали про загибель п'ятирічної дитини в Олександрівському на тимчасово окупованій Донеччині.

Про це повідомила директорка ГО “Детектор Медіа” Галина Петренко на брифінгу 12 квітня, присвяченому викриттю дезінформації за тиждень, повідомляє Укрінформ.

“Загалом “Вести” і “Страна” – два українських ресурси, які найбільше писали про цю трагедію, повідомляючи окремими новинами все, включаючи позицію російських політиків і щоразу акцентуючи на цій позиції увагу”, – сказала Петренко.

Вона зазначила, що хронологічно “Вести” першими написали про загибель хлопчика: вони це зробили 3 квітня о 16:57 з посиланням на повідомлення пресслужби так званої народної міліції “ДНР”. 

За її словами, новина “Страны” вийшла трохи пізніше, о 17:15, і на сьогодні там досі зазначено, що дитина загинула внаслідок обстрілу Донецька.

“При цьому в них були досить різні акценти. Матеріали “Страны” фактично прямо стверджують, що загибель хлопчика й інші події на Донбасі – це підготовка до великої війни або навіть цілеспрямована провокація, можливо "ДНР", можливо України. А “Вести” зосереджені більше на критиці”, – додала Петренко.

Як нагадує “Детектор медіа”, 3 квітня з’явилась інформація про загибель Владислава Дмитрієва на окупованих територіях у районі Олександрівського Донецької області. Російська пропаганда почала поширювати фейк про те, що хлопчик був убитий “дроном ЗСУ”, хоча насправді жодного підтвердження цьому немає. Наявні факти свідчать, що дитина загинула внаслідок спрацювання вибухового пристрою, який був удома.

Зі свого боку представник інтернет-проєкту “Стопфейк” Руслан Дейниченко 12 квітня заявив, що свідки загибелі Владислава Дмитрієва на окупованому Донбасі спростували відповідний російський фейк та вважають, що дитина загинула внаслідок вибуху пристрою, який зберігався в будинку.

Liked the article?
Help us be even more cool!