ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Стець планує зібрати Комітет для обговорення ситуації з УНІАН і перешкоджання журналістам на виборах

31.10.2012, 01:03

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Юрій Стець планує скликати засідання комітету для обговорення перешкоджання журналістам під час парламентських виборів, ситуації в інформаційній агенції УНІАН і скарги народного депутата Віталія Журавського на програму «Гроші» «1+1» і новини 5-го каналу. Про це він повідомив «Телекритиці».

«І комітет, і я особисто, стурбовані ситуацією, яка виникла довкола інформаційної агенції УНІАН», - сказав Стець.

За його словами, він планує негайно зібрати засідання комітету: «Я вже переговорив із деякими членами комітету. Вони обурені, і висловили підтримку моїй пропозиції негайно зібратися з приводу цього питання. Тому найближчими днями (середа-четвер) я спробую зібрати кворум і запропонувати до порядку денного декілька питань:  про перешкоджання журналістам під час парламентських виборів 2012; ситуація з УНІАН; питання по Журавському».

Зібрати кворум буде не просто, уточнив Стець, оскільки не всі депутати комітету будуть в наступному парламенті. «Тому вони вважають, що місію цього скликання вони виконали. Але я в будь-якому випадку спробую їх переконати, що проблема свободи слова в Україні і наявність або відсутність мандату - це дві різні історії», - запевнив він.

Нагадаємо, 26 жовтня п'ятеро редакторів сайту УНІАН заявили про цензуру з боку генерального директора Вадима Осадчого. Приводом до цього стало те, що він оштрафував двох редакторів сайту на 200 гривень кожну за оприлюднення на сайті новини під заголовком «На Банковій - пікет: Януковичу принесли черевик з ялинкою». Штрафам, за словами співробітників, передувало розпорядження зняти новину із сайту.

29 жовтня рух "Стоп цензурі!" заявив про існування в Україні системної політичної цензури на прикладі УНІАН. Журналісти руху вимагають від керівництва агентства публічно пояснити, з чим пов’язана заборона висвітлювати діяльність Януковича та інших вищих посадових осіб держави в негативному світлі.
Також рух звертається до Адміністрації Президента з вимогою публічно пояснити факт існування політичної цензури в Україні.

Генеральний директор УНІАН Вадим Осадчий, коментуючи ситуацію, сказав, що деякі співробітники компанії сприйняли спробу зробити інформаційні продукти УНІАН нейтральними і позаконтекстними як цензуру або практику утисків свободи слова, не усвідомлюючи різницю між об'єктивністю і суб'єктивністю.

Liked the article?
Help us be even more cool!