ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Стефанчук: Рада планує до 1 вересня ухвалити всі закони для перемовин щодо вступу України до ЄС

Фото – УНІАН
Фото – УНІАН

Верховна Рада до 1 вересня планує ухвалити всі необхідні законодавчі акти для подальших перемовин з європейськими інституціями щодо вступу України до Європейського Союзу.

Про це заявив голова ВР Руслан Стефанчук 3 серпня на конференції послів України, повідомляє Укрінформ.

За його словами, Президент України, парламент, уряд, зокрема Міністерство закордонних справ активно працюють над тим, щоб рішення про початок переговорного процесу щодо вступу України до ЄС було ухвалене наприкінці цього року.

“Від імені парламенту хочу вам повідомити, що ми поставили собі мету – до 1 вересня цього року ухвалити всі необхідні законодавчі акти, які дадуть можливість продовжити подальші перемовини з європейськими інституціями, щоб у жовтні в письмовій оцінці Єврокомісії отримати позначку “виконано” навпроти всіх задач, поставлених перед нами”, – сказав Стефанчук.

Він підкреслив, що парламент зробив чимало кроків на шляху української євроінтеграції. Водночас Стефанчук зауважив, що народні депутати мають виконати ще низку завдань, зокрема ухвалити закон про відновлення електронного декларування, підтримати зміни до законодавчого акта “Про національні меншини України” тощо.

Окрім того, він нагадав, що Верховна Рада співпрацює з Європарламентом. У цьому контексті Стефанчук повідомив, що зараз ВР працює над укладенням меморандуму з Європарламентом. Спікер закликав представника України при ЄС Всеволода Ченцова максимально сприяти завершенню роботи над цим меморандумом.

Нагадаємо, 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС. Україна має виконати сім вимог Європейської комісії, необхідних для збереження статусу кандидата. Восени 2023 року Єврокомісія має надати звіт з оцінкою виконання Україною семи вимог на шляху до вступу в ЄС.

Президент Володимир Зеленський заявив, що наприкінці 2023 року Європейська Рада має схвалити рішення про початок перемовин щодо вступу України до Європейського Союзу. Він наголосив, що жодної альтернативи цьому не має бути.

Liked the article?
Help us be even more cool!