Сотні співробітників The Washington Post написали листа Безосу з критикою гендиректора
Понад 400 співробітників газети The Washington Post надіслали колективного листа власнику видання Джеффу Безосу з критикою генерального директора медіа Вільяма Льюїса. У листі вони висловлюють занепокоєння щодо майбутнього газети й закликають його втрутитися, повідомляє CNN.
Листа співробітники медіа надіслали на тлі масового скорочення персоналу і звільнення незгодних з “деструктивними змінами” й невдоволених політикою гендиректора. Також у листі згадано і про рішення Безоса заблокувати заплановану редакційною колегією підтримку кандидатури віцепрезидентки Камали Гарріс на виборах.
Автори листа, серед яких кілька відомих кореспондентів, просять Безоса, який зрідка відвідує редакційний офіс у Вашингтоні, зустрітися з керівництвом газети.
“Ми глибоко стурбовані останніми рішеннями керівництва, які змусили читачів засумніватися в доброчесності нашого видання, порушили традиції прозорості й призвели до того, що кілька наших найвидатніших колег залишили нас і ще більше звільнень очікується найближчим часом”, – йдеться в листі, який переглянула CNN.
У листі до Безоса не згадується ім’я видавця та генерального директора Вільяма Льюїса, проте, пише медіа, з тексту очевидно, що колектив газети втратив довіру до керівництва.
Як зазначає CNN, протягом останнього року Льюїс “здійснив низку деструктивних змін у газеті” й був звинувачений у “ворожому ставленні до редакції”. Він також стикався з питаннями щодо своєї журналістської етики, пов’язаними з його попередньою роботою в британських газетах Руперта Мердока.
Безос, мільярдер і засновник Amazon, найняв Льюїса трохи більш ніж рік тому, доручивши йому реформувати збиткове видання. Безос зазвичай утримується від активного втручання в роботу Post, що дало журналістам газети певну свободу публікувати критичні матеріали про нього, Amazon і на супутні теми.
Однак така відстороненість мала і негативні наслідки, зазначає видання.
Багато співробітників заявляють, що хотіли б, щоб він брав активнішу участь у роботі видання, особливо в плані ведення бізнесу.
Лист до Безоса мав бути приватним зверненням про допомогу, а не публічною скаргою. Проте 15 січня лист просочився в медіа, спершу потрапивши до рук журналіста Девіда Фолкенфліка з NPR (National Public Radio. – Ред.).
Серед підписантів є відомі імена з Washington Post, наприклад головний кореспондент газети Ден Балц.
У листі визнається, що Безос, як власник, “мав право” заблокувати заплановану редакційною колегією підтримку кандидатури віцепрезидентки Камали Гарріс. Через цю відмову сотні тисяч читачів скасували підписку на видання на знак протесту.
“Йдеться про збереження нашої конкурентоспроможності, відновлення втраченої довіри й відкритого спілкування як основи відносин з керівництвом”, – заявили журналісти в листі, зазначивши, що “нам потрібне чітке бачення, у яке ми могли б вірити”.
Речник Безоса поки що не відповів на звернення CNN по коментар.
Минулого місяця на саміті DealBook від The New York Times Безос заявив, що Washington Post “треба повернути стабільний фундамент”.
Він не уточнив, як саме планує цього досягти, але сказав: “У мене є кілька ідей, і я зараз працюю над цим”.
“Ми вже раз врятували The Washington Post; цей раз буде другим,” – додав Безос.
Як повідомляв ІМІ, у жовтні 2024 року американська газета Washington Post втратила понад 200 тисяч цифрових передплатників через рішення не підтримувати жодного кандидата в президенти США. Власник газети Джефф Безос висловився на захист цього рішення.
У січні пулітцерівська лауреатка та редакційна карикатуристка The Washington Post Енн Тельнез звільнилася з газети після того, як видання відмовилось опублікувати її сатиричну карикатуру. На малюнку Тельнез зобразила власника газети Джеффа Безоса й інших медіа- та техномагнатів навколішках перед Дональдом Трампом, який готується до свого другого терміну на посаді президента США.
Марія Ігнатьєва, Валентина Троян
Help us be even more cool!