ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Слухання у справі оператора Волка пройшло в закритому режимі з міркувань безпеки

10.08.2018, 16:51
Фото: Перший Криворізький

Чергове судове засідання в справі про поранення телеоператора В’ячеслава Волка пройшло в закритому режимі. Саксаганський суд Кривого Рогу вирішив обмежити доступ до засідання на прохання сторони обвинувачення, повідомляє Радіо Свобода.

Суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення щодо допиту в закритому режимі одного зі свідків з міркувань його безпеки. За заявою прокуратури, це волонтер-інструктор, прізвище якого є в списках осіб, яких розшукують терористичні угруповання “ДНР” та “ЛНР”, і за його затримання обіцяна винагорода.

В день інциденту, за інформацією журналістів, запропонувала їм інсценувати та зняти процес затримання “зловмисника”. Тоді ж Волк, який грав зловмисника, дістав поранення.

Попри заперечення адвоката Волка Максима Горелікова, суд задовольнив клопотання прокуратури про закритий режим засідання.

“При заявленні клопотання прокурор не надав доказів про те, що свідкові може щось загрожувати чи про те, що він є в списках “ДНР” та “ЛНР”. Клопотання було заявлене усно і без долучення до справи будь-яких матеріалів, які б свідчили, що свідкові щось загрожує. Я навіть не знаю, чи є ця людина учасником АТО. Про це не було надано інформації чи підтвердження”, – розповів Максим Гореліков.

Він додав, що не заперечує проти закритого судового засідання, але за умови наявності доказів.

За даними адвоката, у судовому процесі належить допитати ще двох свідків, один з яких перебуває за кордоном. Наступне засідання має відбутись 7 вересня.

Як повідомляв ІМІ, 6 липня 2017 року у Кривому Розі оператор міського інтернет-ресурсу “Перший Криворізький” В’ячеслав Волк отримав вогнепальне поранення у шию під час військових навчань.

Поліція затримала підозрюваного у пораненні оператора інтернет-ресурсу “Перший Криворізький” В’ячеслава Волка.

7 липня 2017 року Центрально-міський районний суд Кривого Рогу ухвалив рішення про утримання під вартою терміном 60 діб до 3 вересня підозрюваного в пораненні оператора “Першого Криворізького” В’ячеслава Волка. Також суд визначив йому заставу у розмірі 400 тис. грн.

4 вересня 2017 року адвокат В’ячеслава Волка Максим Гореліков повідомив, що військова прокуратура Криворізького гарнізону Південного регіону України не визнає оператора потерпілим в одному з кримінальних проваджень, відкритих за статтею 420 (недбале ставлення до військової служби). За цим провадженням військова прокуратура має розслідувати дії військових осіб, які організовували навчання. Захист мав оскаржити цей крок прокуратури.

За фактом поранення оператора також відкриті кримінальні провадження за статтями 128 (“Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження”) та 263 Кримінального кодексу України (“Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами”). За цими справами В’ячеслава визнано потерпілим. Розслідуванням цих справ займається поліція Кривого Рогу.

22 вересня 2017 року Центрально-міський суд Кривого Рогу зобов’язав військову прокуратуру надати адвокату пораненого під час військових навчань оператора “Першого Криворізького” В’ячеслава Волка Максиму Горелікову постанову, згідно з якою оператора не визнають потерпілим в одному з кримінальних проваджень.

28 вересня 2017 року криворізька поліція перекваліфікувала справу пораненого під час військових навчань телеоператора В’ячеслава Волка з “необережного тілесного ушкодження” на умисне – стаття 121 Кримінального кодексу України.

10 жовтня 2017 року Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу скасував постанову слідчого про відмову у визнанні потерпілою дружину пораненого під час військових навчань оператора “Першого Криворізького” В’ячеслава Волка – Інну Волк – і зобов’язав військову прокуратуру Криворізького гарнізону визнати її потерпілою у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 425 КК України.

9 листопада 2017 року у Кривому Розі розпочався судовий розгляд щодо інструктора зі стрільби Ігоря Петренка, який під час військових навчань тяжко поранив оператора “Першого Криворізького В’ячеслава Волка. Прокуратура вважає, що підсудний стріляв навмисно у оператора.

1 червня 2018 року Військова прокуратура Криворізького гарнізону Південного регіону України повідомила, що закрила кримінальне провадження за фактом поранення В’ячеслава Волка під час військових навчань.

У липні 2018 року Центрально-міський районний суд Кривого Рогу залишив без задоволення скаргу щодо поновлення кримінальної справи про причетність військових до поранення В’ячеслава Волка.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!