ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Словацька газета відмовилася видаляти на вимогу РФ новину про Sputnik V

13.05.2021, 12:00
Фото – N – Andrej Bán / dennikn.sk
Фото – N – Andrej Bán / dennikn.sk

Словацька газета Denník N відмовилася видаляти опубліковану новину про російську вакцину Sputnik V попри заяви Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) подати до суду.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт газети.

Новину видання опублікувало на початку квітня. В ній ішлося про те, що словацький регулятор не міг дати остаточний вердикт щодо безпечності й ефективності російської вакцини Sputnik V через те, що її виробник надав тільки 80% усіх необхідних документів.

У відповідь РФПІ, який фінансує розроблення Sputnik V, пригрозив словацькій газеті юридичними кроками, якщо Denník N не видалить або не відреагує новину до 9 травня.

“У цій новині точно процитовано офіційну заяву Державного інституту контролю за лікарськими засобами. Він досі має сумніви щодо Sputnik V, і ми не бачимо підстав видаляти цю новину”, – заявив головний редактор газети Матус Костольні.

Нагадаємо, скандал навколо постачання російської вакцини до Словаччини вибухнув три тижні тому. Словацький державний інститут контролю за лікарськими засобами досліджував вакцину, закуплену попереднім складом уряду, і дійшов висновку, що вона не ідентична тій, яка отримала схвалення наукового журналу The Lancet. Тоді словацькі експерти не змогли рекомендувати використання російської вакцини з огляду на недостатність інформації про неї. Однак було ухвалене рішення про можливість затвердження після дослідження в лабораторії в Угорщині, результатів якого наразі немає.

Через закупівлі двох мільйонів доз російської вакцини в Словаччині виникла урядова криза. Прем'єр-міністр Ігор Матович подав у відставку.

Liked the article?
Help us be even more cool!