ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Слідчі засекретили рішення судів у справі Шеремета задля захисту задіяних осіб - Нацполіція

22.09.2017, 16:00
Фото - Reuters

Головне слідче управління Нацполіції заявляє, що засекретило всі судові рішення у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета задля захисту життя осіб, “які беруть учать у кримінальному судочинстві”. Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на відповідь слідчого управління Нацполіції на запит видання у зв'язку з винесенням постанови, яка змусила державне підприємство “Інформаційні судові системи” обмежити доступ до всіх рішень суду у справі.

“Згадану у вашому запиті постанову винесено в кримінальному провадженні з метою захисту життя, житла, здоров’я та майна осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також для забезпечення проведення належного розслідування та недопущення витоку інформації, що може зашкодити досудовому розслідуванню”, - йдеться у відповіді.

При цьому, зазначає видання, в управлінні відмовились повідомляти будь-які подробиці щодо розвитку розслідування. “На сьогодні досудове розслідування триває і на даному етапі розголошення відомостей негативно вплине на результати його проведення”, - зазначили у відповіді.

Також видання звертає увагу, що слідчі не відповіли на запитання, чому така постанова з'явилася через рік після вбивства і внесення цієї справи до єдиного реєстру досудових розслідувань?

На подальше уточнення видання, про яких саме осіб, “що беруть участь у кримінальному судочинстві” йдеться, у прес-службі Нацполіції уточнили, що це “усі без виключення особи, задіяні в процесі: і свідки, і слідчі, і судді”.

Водночас у Головному слідчому управлінні не відповіли на питання УП, чому ці особи стали потребувати інших заходів безпеки через рік після початку розслідування і які саме це заходи безпеки.

У Головному слідчому управлінні Нацполіції також додали, що це було рішення слідчого, яке згідно із  ч. 3 ст. 110 КПК було прийнято у вигляді постанови, яка виноситься у випадках, передбачених цим Кодексом, а також коли слідчий визнає це за необхідне.

 

Як повідомляв ІМІ, 24 липня Головне слідче управління Національної поліції вжило заходів безпеки і засекретило всі рішення судів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, було ухвалено постанову про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, підприємство (державне підприємство “Інформаційні судові системи”) зобов’язане обмежити в Єдиному реєстрі судових рішень повний і загальний доступ до рішень, прийнятих слідчими суддями Печерського районного суду Києва з клопотанням у кримінальному провадженні.

Павло Шеремет загинув у Києві 20 липня 2016 року в результаті вибуху автомобіля, в якому перебував. Автомобіль належав керівнику “Української правди” Олені Притулі, її в машині не було.

Поліція кваліфікувала подію за статтею “Умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!