ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Швеція створила агентство для боротьби з фейками перед виборами

06.01.2022, 09:54
Фото - Prometheus
Фото - Prometheus

З 1 січня у Швеції запрацювало Управління психологічної оборони - установа, покликана боротися з дезінформацією та фейками. Країна стала другою після Франції в ЄС, яка створила такий орган. 

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на Associated Press.

Мета Управління психологічної оборони полягає в “захисті нашого відкритого й демократичного суспільства та вільного обігу думок шляхом визначення, аналізу й реагування на неналежні впливи та іншу хибну інформацію, спрямовану проти Швеції чи її інтересів”, повідомляється на офіційному сайті установи.

Для цього Управління психологічної оборони співпрацюватиме з органами центральної та місцевої влади й населенням, ЗМІ та громадськими організаціями, а також сприятиме координації їхніх зусиль.

Як зазначає AP, наступні парламентські вибори у Швеції призначені на 11 вересня 2022 року. Під час попередніх, у 2018 році, внутрішня розвідка не виявила загроз виборчому процесу, але застерегла, що “іноземна держава здійснює довгостроковий вплив” на країну - яка саме, не уточнювалося.

Крім того, тоді ж дослідники з Оксфордського університету встановили, що кожне третє повідомлення про вибори у Швеції, поширене у Twitter, було фейковим. На той час цей показник був вищим, ніж у будь-якій іншій країні Європи, яку вивчали дослідники.

Швеція стала другою країною в ЄС, яка створила орган для боротьби з фейками. У червні 2021 року таке відомство створили у Франції. А ще раніше, у 2018-му, у країні ухвалили закон про кримінальну відповідальність за поширення дезінформації у виборчий період - на тлі доказів втручання Росії у президентські вибори 2017 року.

У Франції у квітні 2022 року мають відбутися президентські вибори.

Liked the article?
Help us be even more cool!