ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Штучний інтелект почав озвучувати аудіокниги для Apple Books

09.01.2023, 11:41
Фото – The Verge
Фото – The Verge

Американська компанія Apple почала використовувати штучний інтелект (ШІ) для озвучування аудіокниг у сервісі Apple Books.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на The Verge.

Apple описує нову функцію "цифрового оповідання" на своєму вебсайті як таку, що робить "створення аудіокниг доступнішим для всіх", зменшуючи вартість і спрощуючи цей процес для авторів і видавців.

Як зазначається, "цифрове оповідання" має потенціал, щоб дозволити невеликим видавцям і авторам випускати аудіокниги за нижчою ціною.

Поки що функція озвучування доступна лише для романів і художньої літератури двома цифровими голосами – Медісон і Джексон. Пізніше будуть доступні ще два голоси – Гелена та Мітчелл, які озвучуватимуть нон-фікшн. Сервіс наразі доступний лише англійською мовою.

Якщо користувач шукатиме "ШІ-оповідь" у застосунку "Книги" на iOS, то знайдете серію любовних романів із приміткою "озвучені Apple Books". Тут також зазначено конкретне ім’я використаного оповідача ШІ.

Зазначається, що видавці та автори зберігають за собою права на аудіокниги та можуть випускати інші версії аудіокниг, якщо захочуть.

Підхід Apple, пише видання, протилежний підходу конкурента Amazon, чиї правила прямо говорять, що представлені аудіокнижки "мають бути озвучені людиною". Kindle від Amazon раніше пропонували функцію перетворення тексту на звук, однак ця практика була припинена десять років тому, після того як виникли проблеми з авторськими правами.

Як повідомляв ІМІ, у вересні стримінговий музичний сервіс Spotify презентував сервіс аудіокниг, який на початковому етапі буде лише доступний для слухачів у США. 

Liked the article?
Help us be even more cool!