Шість регіональних телерадіокомпаній, НТКУ і НРКУ транслюють програми мовами національних меншин
На сьогодні мовлення регіональними мовами та мовами національних меншин здійснюють шість з 28 державних регіональних телерадіоорганізацій, а також Національна радіокомпанія України, повідомляється на сайті Державного комітету телебачення і радіомовлення.
Зокрема, Закарпатська ОДТРК пропонує своїм глядачам майже 513 годин телеефіру та 325 годин радіоефіру на рік угорською, словацькою, німецькою, ромською, русинською та румунською мовами.
Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія, а також ДТРК «Крим» мовлять, окрім державної, ще кримськотатарською, болгарською, вірменською, грецькою, німецькою, польською, білоруською, азербайджанською тощо.
Чернівецька ОДТРК приділяє румунській мові 122 години телеефіру та 292 години радіомовлення на рік.
Представники етнічних спільнот Одещини мають можливість переглядати передачі обласної державної ТРК болгарською, молдовською та гагаузькою мовами (114 годин телепрограм та 120 годин радіопрограм на рік).
46 годин на рік Житомирське обласне телебачення мовить польською. По шість годин на рік ведеться мовлення польською і чеською на Житомирському державному радіо.
Та чи не найбільше свого ефіру приділяє трансляції радіопрограм мовами національних меншин Національна радіокомпанія України: німецькою – 1098, румунською – 882 години на рік.
Крім того, державна підтримка надається шістьом газетам, що видаються мовами національних меншин. Це газета вірменської національної меншини - «Арагац», кримськотатарської - «Голос Криму», польської - «Дзеннік Кійовскі», єврейської - «Єврейські вісті», румунської - «Конкордія» та газети болгарської національної меншини «Роден край». Головним розпорядником та відповідальним виконавцем бюджетної програми, за якою здійснюється фінансування цих видань, є Міністерство культури України.Help us be even more cool!