ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Шахраї використали бренд "Голосу Америки" для просування в соцмережах криптовалютної схеми

Фото – meioemensagem.com.br

Шахраї використали в соцмережах бренд російської служби “Голосу Америки” для просування криптовалютної схеми, яка обіцяла щомісячний заробіток у $13 тисяч, повідомляє “Голос Америки”.

Як зазначило медіа, у квітні американський коментатор Такер Карлсон узяв інтерв’ю в російського IT-підприємця Павла Дурова. Після публікації відео шахраї наклали на нього підробну російськомовну стенограму і просували криптовалютну схему, використавши сторінки російської служби “Голосу Америки”.

“Це один з багатьох прикладів використання законних засобів масової інформації для шахрайських цілей. Ці схеми купують рекламу за допомогою акаунтів Facebook, які часто зламуються без відома користувача, і охоплюють такі країни, як Філіппіни, Мексика та Афганістан”, – зазначає “Голос Америки”.

За словами Джордана Лайлза з американського сайту перевірки фактів Snopes.com, стратегія та риторика дотримуються певної моделі.

“В інтернеті так багато шахраїв, які видають себе за законні видання. Назвіть будь-яке видання – ймовірно, їх використовували для шахрайства, щоб спробувати обдурити людей, які не перевіряють вебадреси”, – сказав він “Голосу Америки”. 

Немає жодних ознак причетності Дурова чи Карлсона до схеми. “Голос Америки” звернувся до них по коментар, але не отримав відповіді.

У своїй заяві материнська компанія Facebook – Meta – повідомила виданню, що серйозно ставиться до шахрайства.

“Шахрайство – це проблема, яка завжди існувала з новими технологіями. Але саме тому Meta завжди займає і займатиме жорстку позицію щодо шахрайства та зловживань у всіх їхніх формах, щоб не допустити їх на наших платформах”, – відповіли в компанії.

Цей випадок із шахрайським зверненням щодо криптовалюти з використанням рис медіа, базується на обіцянці великих грошей та великій кількості викрадених акаунтів у всьому світі, пише видання.

На шахрайському відео стверджувалося, що Дуров буцімто розповів Карлсону про своє останнє творіння: відкриту програму ProTON-Invest, яка дозволить навіть найменш фінансово грамотній людині заробляти великі суми грошей з мінімальними зусиллями.

Медіа намагалося відстежити походження схеми ProTON-Invest та її рекламного контенту, але шахраї непогано ховали сліди.

Коли видання звернулося до власників акаунтів Facebook, які купували рекламу для цієї схеми, ті, хто відповів, сказали, що втратили доступ до своїх сторінок.

Один з акаунтів під російською назвою “Просто новости” раніше був сторінкою компанії в Калумпіті – провінційному місті на Філіппінах, – яка продавала кімнатні рослини та випічку під час пандемії коронавірусу.

Співвласник компанії Денні Роксас повідомив “Голосу Америки”, що сторінку зламали: “Ми не маємо до неї жодного доступу і більше не можемо його отримати. Ми вже повідомляли про це”.

Ще одна сторінка Facebook, яка рекламувала шахрайську схему (але без фейкової історії “Голосу Америки”), – Golden News. Раніше вона належала туристичному агентству в Кабулі, Афганістан.

“Голос Америки” написав агентству через WhatsApp. Чоловік, який не назвався, сказав, що останні публікації не від компанії і їх, ймовірно, зламали. Він відмовився надати більше інформації.

Згідно з даними Facebook Transparency, викрадені облікові записи часто мали менеджерів, які, ймовірно, перебували в кількох країнах, включно з В’єтнамом, Бангладеш, Україною, Китаєм і США.

Але незрозуміло, як Facebook визначає, де перебувають менеджери. Meta не відповіла на запитання “Голосу Америки” з цього приводу.

У редакції пояснили, як відрізнити шахрайство від справжнього “Голосу Америки”.

Зокрема, варто перевірити, чи вебадреса сторінки відповідає вебадресі “Голосу Америки”. Користувачі також мають дивитися на ознаки того, чи сторінки “Голосу Америки” в соціальних мережах є справжніми.

“У брендуванні “Голос Америки” використовує певні кольори, а назви облікових записів у соціальних мережах однакові на всіх платформах. У Facebook, Instagram і YouTube шукайте позначку підтвердження та переходьте за посиланнями на інші соціальні медіаплатформи з нашого вебсайту чи офіційних облікових записів у соціальних мережах”, – зазначили в редакції “Голосу Америки”.

Там додали, що на платформі X не всі облікові записи редакції перевірено, оскільки для них потрібна платна підписка, тому завжди потрібно перевіряти посилання на вебсайті або в офіційних облікових записах соціальних мереж.

Як повідомляв ІМІ, правоохоронці затримали трьох черкащан, яких підозрюють у шахрайстві. За даними поліції, через фейкові акаунти в соцмережах вони виманювали в людей гроші під виглядом зборів на потреби Збройних сил України.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!