ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Сестра Сенцова отримала за брата премію Сахарова

12.12.2018, 14:09
Фото - ukrinform.ua

Сестра ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан отримала премію Європарламенту імені Андрія Сахарова “За свободу думки”, якої було удостоєно її брата. Вручення премії відбулося 12 грудня в Страсбурзі в Європарламенті, повідомляє Укрінформ.

“Сьогоднішній день для всіх нас є сумним. Я хотів би висловити повагу Олегу Сенцову, який ув'язнений за політичними мотивами”, - заявив президент ЄП Антоніо Таяні.

Таяні від імені Європарламенту висловив солідарність із Сенцовим та іншими українськими політичними в’язнями російського режиму та закликав РФ негайно їх звільнити.

Сестра Сенцова наголосила, що Олег завжди був цілеспрямованим та із загостреним почуттям справедливості.

“Олег – це людина, яка не здається та не може не діяти… Завдяки його вчинку про українських політичних в'язнів у Росії дізналися в усьому світі. Він уже переміг”, - сказала Каплан.

Як зазначає видання, на робочих місцях багатьох депутатів у залі засідань були представлені таблички із закликом звільнити Сенцова – #Free Oleg Sentsov.

Як повідомляв ІМІ, 25 жовтня український режисер Олег Сенцов, ув’язнений у Росії, став лауреатом премії Сахарова “За свободу думки” 2018 року.

Премія передбачає грошову винагороду в 50 тис. євро, її вручають за видатний внесок у захист прав людини і основних свобод.

Федеральна служба виконання покарань Росії (ФСВП) повідомила, що Сенцов може використовувати премію Європейського парламенту “За свободу думки” імені Сахарова на купівлю продуктів і предметів побуту з тюремного магазину.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!