Сервіс відеодзвінків Skype офіційно припинив роботу
Месенджер і сервіс відеодзвінків Skype 5 травня припинив роботу. Skype став однією з перших програм, що забезпечили надійне текстове, голосове й відеозв’язкове спілкування через інтернет. До створення цього інтернет-сервісу мали пряме відношення й естонські програмісти, повідомляє естонський суспільний мовник ERR.
Як зазначає видання, Skype з’явився задовго до Zoom та Telegram. Коли він вийшов у 2003 році, це стало революцією. Дзвінки “через інтернет” стали безкоштовними – навіть за кордон. Skype швидко став синонімом відеозв’язку.
23 лютого 2012 року Skype встановив рекорд – 32 мільйони користувачів одночасно були в мережі.

Після стрімкого зростання Skype почав втрачати позиції, зазначають експерти. Це стало особливо помітно після того, як компанію придбала Microsoft. З кожним роком ситуація ускладнювалась: дивні оновлення, плутанина з продуктами, внутрішня конкуренція.
Skype має тісний зв’язок з Естонією. Компанію Skype Technologies у 2003 році заснували швед Ніклас Зеннстрьом та данець Янус Фріїс, але до створення програми безпосередньо долучилися естонські програмісти Ахті Хейнла, Прійт Касесалу та Яан Таллинн, які до того працювали над файлообмінником KaZaA.
У травні 2025 року Microsoft оголосила про повне закриття Skype. Це стосується як безкоштовної, так і платної версій (окрім корпоративної – Skype for Business). Користувачі зможуть перейти на безкоштовну версію Microsoft Teams без втрати даних.
Help us be even more cool!