ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Серіал про перші дні киян під час повномасштабного вторгнення зʼявиться на Netflix з 1 листопада

Фото – FILM.UA Group
Фото – FILM.UA Group

Серіал-антологія про перші дні киян під час повномасштабного вторгнення зʼявиться на Netflix із 1 листопада.

Він буде доступний не лише в Україні, а й у низці європейських держав: Польщі, Чехії, Словаччині, Румунії, Угорщині, Молдові, балтійських і балканських країнах.

Крім того, у більш ніж 12 державах, як-от Ісландії, Австралії та Франції, стрічку покажуть національні телеканали.

“Початок повномасштабного вторгнення став трагедією, але й виявом виняткової стійкості й відданості. Автори сюжетів художнього серіалу “Перші дні” (Those Who Stayed) надихались історіями містян, які залишалися в столиці в лютому-березні 2022 року. Це звичайні люди, що опинилися в надзвичайних, страшних умовах, утім зберегли людяність, любов до близьких і віру в майбутнє”, – йдеться в релізі серіалу

В Україні його можна буде також переглянути на телеканалі “1+1” наступного року. 

“Перші дні” став наймасштабнішим спільним виробництвом з іншими країнами з лютого 2022 року. А також це перший український проєкт, що фактично замовили іноземні канали, – і покажуть його саме українською”, – зазначає Катерина Вишневська, директорка з розвитку та копродукції FILM.UA Group і продюсерка проєкту. 

На перших етапах розроблення серіалу до FILM.UA Group приєдналися як копродюсери телеканали Швеції (SVT), Норвегії (NRK) та Фінляндії (YLE). Світовим дистриб’ютором виступає німецька компанія Red Arrow Studios International, з якою цей проєкт розроблявся ще на рівні сценаріїв.  

“Перші дні” – це шість історій від шести режисерів, яких об’єднала своєю ідеєю шоуранерка серіалу Анастасія Лодкіна. До проєкту долучилися українські митці: Олексій Єсаков і Тала Пристаєцька, що працювали над серіалом “Кріпосна”, Артем Литвиненко – автор ідеї та режисер серіалу “Нюхач”, автори “Перших ластівок” Валентин Шпаков і “Ти – космос” Павло Остріков. Для Каті Царик, авторки численних відеокліпів, концертних шоу й короткого метра “Обійми мене”, проєкт став першою повноформатною роботою. 

Кожен епізод “Перших днів” – це художній мініфільм, натхненний справжніми подіями, а деякі персонажі мають прототипів у реальному житті. Ольга з дітьми вимушена жити в одному домі з двома чоловіками – нинішнім і колишнім; Максима війна застає на роботі, у зоопарку, звідки він не може виїхати; безхатько, що живе в машині, допомагає місцевій ТрО, а хлопчик Єгор заспокоюється тим, що у своїй уяві збиває ракети, як злих пташок; німець Клаус приїжджає до Києва, щоб забрати дівчину, але опиняється серед волонтерів і долучається до їхньої праці, а легенда української естради, прототипом якої став Андрій Данилко, проводить стрими зі своєї столичної квартири й стає натхненням для мільйонів. 

“Україна нині в центрі уваги світу, та іноземній аудиторії цікаво дізнатися, що відбувається з нами, не тільки з новин, а на глибшому рівні. Саме формат художнього серіалу дає змогу глибше відчути наш біль та сподівання – і співвіднести себе зі звичайними українцями”, – ділиться Анна Єлісєєва, продюсерка проєкту.  

Проєкт уже встигли підтримали провідні фестивалі, зокрема TV Drama Vision, Helsinki Script, Conecta FICTION, Nordic Script, Content Budapest, Serial Killer, Oslo Series Day. Оновлення й додаткова інформація щодо серіалу доступні на сторінках у Facebook та Instagram

Серіал створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Liked the article?
Help us be even more cool!