ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Сенцова годуватимуть примусово, якщо це загрожуватиме його життю

21.08.2018, 14:23
Фото - Фейсбук Людмили Денісової

Ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова, який голодує вже 100 днів, почнуть примусово годувати, якщо відмова від їжі загрожуватиме його життю.

Про це 21 серпня повідомив російському “Інтерфаксу” відповідальний секретар Громадської спостережної комісії Москви Іван Мельников.

“100 днів голодування - це дуже складно, він (Сенцов), звичайно, повинен вживати суміші, інакше б уже помер. У Федеральної служби виконання покарань є свій регламент, і якщо його життю загрожуватиме небезпека, то його будуть годувати примусово”, - сказав Мельников.

Він також додав, що не вважає голодування ефективним способом відстоювання своїх прав. “Це тільки шкодить здоров'ю. Але потрібно розуміти, що Сенцов у цьому випадку йде на принцип”, - сказав він.

Як повідомляв ІМІ, 14 серпня міжнародна неурядова організація PEN International, що об’єднує письменників, перекладачів та редакторів, оголосила марафон написання листів на підтримку Олега Сенцова.

14 серпня Олег Сенцов, який голодує 93-й день, під час зустрічі з російською правозахисницею Зоєю Свєтовою назвав свій стан “передкритичним”.

8 серпня сестра Сенцова Наталя Каплан повідомила, що стан Олега погіршується. У листі до сестри Сенцов написав, що “кінець близький”.

7 серпня адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що стан засудженого в Росії українського режисера погіршується, але він відмовляється від госпіталізації.

9 серпня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросилаомбудсмена РФ Тетяну Москалькову, щоб вона організувала переведення політв’язня Олега Сенцова в московський інститут або в лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування.

14 травня засуджений у Росії український режисер, кримчанин Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв’язнів. Сенцов має намір продовжувати голодування до своєї смерті або до звільнення 64 політв’язнів.

Росія так і не пустила українського омбудсмена Людмилу Денісову, яка перебувала в РФ, до українських політв’язнів.

21 серпня виповнюється 100 днів від часу, коли ув’язнений у Росії український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення Москвою всіх українських політв’язнів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!