ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Сейм Литви заборонив своїй канцелярії користуватися DeepSeek на службових пристроях

Працівникам Сейму Литви 12 лютого заборонили використовувати на робочих пристроях китайський чат-бот DeepSeek на основі генеративного штучного інтелекту (ШІ). Відповідне розпорядження підписав канцлер сейму Альгідас Стончаїтіс, повідомляє LRT.

За його словами, обмеження запровадили для захисту від потенційних ризиків безпеки даних, які створюються китайськими програмами штучного інтелекту.

“Ми просто реагуємо профілактично, щоб не допустити подібних ситуацій, оскільки розглядаємо його (DeepSeek – BNS) як потенційну загрозу”, – підкреслив Стончаїтіс. 

Він додав, що заборона не поширюється на парламентарів – для заборони DeepSeek для членів сейму необхідне рішення колегії сейму. Інструмент також дозволено використовувати на особистих пристроях працівників.

Як повідомляв ІМІ, розвідка Південної Кореї заявила, що китайський ШІ-застосунок DeepSeek збирає “забагато” персональних даних, використовує всі введені дані для навчання своєї системи й дає сумнівні відповіді на запитання, що стосуються національної гордості. Також у Південній Кореї міністерства закордонних справ, торгівлі та оборони 5 лютого заблокували доступ до китайського сервісу штучного інтелекту (ШІ) DeepSeek через занепокоєння щодо збору даних користувачів.

Liked the article?
Help us be even more cool!