ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Сейм Литви схвалив у першому читанні заборону георгіївської стрічки, символів Z та V

25.03.2022, 11:10

Парламент Литви 24 березня взяв до розгляду два проєкти поправок до кодексу адміністративних правопорушень, мета яких – прирівняти георгіївську стрічку та символи Z та V до нацистських та комуністичних символів, повідомляє Delfi.

Депутати в першому читанні схвалили проєкт депутатів Моніки Ошмянскене та Лінаса Йонаускаса, згідно з яким георгіївську стрічку та символ вторгнення ЗС Росії в Україну Z прирівнюють до нацистських та комуністичних символів.

За їхнє поширення, використання на зборах, інших масових заходах чи іншого виду демонстраціях загрожуватиме штраф від 300 до 500 євро.

За проєкт у першому читанні проголосували 86 депутатів, сім утрималися.

Парламент схвалив ще одну ініціативу – запровадження адміністративної відповідальності за використання та розповсюдження символів авторитарних режимів.

Цей проєкт презентувала депутат Пауле Кузміцкене. Вона запропонувала додати до таких символів георгіївську стрічку, символи Z та (або) V або інші елементи, що означають ці елементи та символи.

За розповсюдження цих символів загрожує штраф у розмірі 300–700 євро, а юридичним та іншим відповідальним особам – 600–1200 євро. Цей проєкт підтримали 82 депутати, дев'ять утрималися.

Поправки, запропоновані Ошмянскене та Йонаускасом, парламент має повторно розглядати 19 квітня.

Liked the article?
Help us be even more cool!