СБУ затримала мешканця Верховини, який прославляв у Facebook "вагнерівців"
![СБУ затримала мешканця Верховини, який прославляв у Facebook "вагнерівців" Фото – СБУ](https://imi.org.ua/upload/news/2023/03/09/64099eab6aad5-1_700x350.jpg?v=1678352055)
Служба безпеки України затримала мешканця селища Верховина Івано-Франківської області, який поширював у Facebook контент із російською воєнною пропагандою. Про це повідомляє Головне управління СБУ в Івано-Франківській області.
За даними слідства, 38-річний чоловік репостив у Facebook агітаційні відео з TikTok із тегами #ZOV, #россия, #запутина тощо. У відеороликах прославляли вояків російської ПВК "Вагнер", політичне керівництво РФ та інші військові підрозділи країни-агресора.
Під час обшуку СБУ виявила в телефоні агітатора листування з російським вояком, у якому фігурант бажав агресорам удачі, називаючи їх "браттями", а також написав гасло "слава России".
Чоловіку повідомили про підозру за ч. 3 ст. 436-2 КК України – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.
За такі дії законом передбачено позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.
Фігуранта затримано, готується обрання йому запобіжного заходу.
![](/upload/media/2023/03/09/64099f852040d-3.jpg)
![](/upload/media/2023/03/09/64099f848eefd-4.jpg)
![](/upload/media/2023/03/09/64099f84050fa-2.jpg)
![](/upload/media/2023/03/09/64099f837c74c-1.jpg)
![](/upload/media/2023/03/09/64099f8308b8f-5.jpg)
Фото – СБУ
Help us be even more cool!