СБУ викрила російських агентів, які планували інформаційні диверсії на півдні України
![СБУ викрила російських агентів, які планували інформаційні диверсії на півдні України Фото – СБУ](https://imi.org.ua/upload/news/2022/05/25/628df33745d90-1-jpg_700x350.png?v=1699609159)
Кіберфахівці Служби безпеки України викрили російських агентів, як планували створити “медіацентр “Таврія”, щоб влаштовувати інформаційні диверсії на півдні України, повідомила пресслужба СБУ.
Поширювати російську пропаганду збиралися через телеграм-канали, а також застосунки онлайн-телебачення і радіомовлення.
“Насамперед ці ресурси мали використовуватися для виправдовування агресії рф та поширення дезінформації про ситуацію на фронті”, – зазначили в СБУ.
Пропагандисти розраховували охопити аудиторію Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської областей і тимчасово окупованого Криму.
“У подальшому ворог планував розширити деструктивний контент і на Кіровоградщину”, – уточнили в СБУ.
Організатори “медіацентру” – двоє киян. Один з них на початку вторгнення передавав своєму російському “куратору” інформацію про дислокацію Сил оборони України в Києві. Але згодом отримав нове завдання – розробити план створення прокремлівського медіацентру “для розхитування внутрішньополітичної ситуації” в Україні. Тоді до роботи він залучив знайомого, який сформував концепцію та алгоритм реалізації проєкту “Таврія”.
За його задумом, головний “офіс” і технологічне обладнання медіацентру мали розташовуватися на тимчасово окупованих територіях Криму або Херсона. Там пропагандисти та інтернет-агітатори РФ планували створювати та поширювати контент на користь країни-агресора.
Згодом такі підпільні осередки мали створити мережу в інших регіонах для інформдиверсій.
В обох чоловіків правоохоронці провели обшуки, вилучили комп’ютери та мобільні телефони з доказами злочинних дій.
Наразі одному з них повідомлено про підозру в колабораційній діяльності та державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Іншого підозрюють у колабораційній діяльності. Розв'язується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Help us be even more cool!