ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

СБУ назвала Telegram-канали, які керуються спецслужбами Росії

01.02.2021, 14:00
Фото – СБУ
Фото – СБУ

Служба безпеки України повідомляє про викриття масштабної агентурної мережі, яка через Telegram-канали вела розвідувально-підривну діяльність на замовлення спецслужб Російської Федерації.

Про це повідомляється 1 лютого на сайті СБУ.

Згідно з повідомленням, агентурну мережу створено так званим 85-м Головним центром спеціальної служби Головного управління Генерального штабу Збройних сил РФ. До її складу входили мешканці Харкова та Одеси, активісти “руської весни”. Вони наразі “базуються” на території підконтрольної Росії “ПМР” – Придністровської Молдовської Республіки в Тирасполі.

Зокрема, йдеться про низку політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів, до створення та адміністрування яких спецслужби РФ залучили українських громадян:

“Легитимный”, “Резидент”, “Картель”, “Сплетница”, “Чорний квартал”, “Политический расклад”, “Нетипичное Запорожье”, “Тремпель Харьков”, “Одесский фраер”, “Днепр live”, “Николаев live”, “Херсон live”.

Встановлено, що “головним менеджером” агентурної мережі є одесит, один з організаторів масових заворушень під час одеського “Антимайдану”. Наразі його розшукують правоохоронні органи за кількома статтями Кримінального кодексу України.

“Фігурант особисто адмініструє 12 Telegram-каналів, спілкується з замовниками матеріалів, звітує російським кураторам про виконану роботу та погоджує можливість розміщення замовних матеріалів. Вартість розміщення публікацій становить від кількох сотень у регіональних і до 25–30 тисяч гривень на всеукраїнських каналах”, – йдеться в повідомленні.

СБУ повідомляє, що вже ідентифікувала 50 замовників, які перерахували кошти за публікацію матеріалів. Перевіряється їхня причетність до протиправної діяльності на шкоду інформбезпеці держави.

За висновками лінгвістично-психологічної експертизи, матеріали, які поширювали в Telegram-каналах, були спрямовані на створення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації. 

“Ключовим завданням виконавців була дискредитація органів державної влади, вплив на державну політику, штучне створення соціальної напруги та протестних настроїв серед громадян. Встановлено, що спецслужби Росії дозволили учасникам мережі самостійно організувати механізм монетизації. Транзакції проводили через мережу спільників, які відкрили рахунки в українських банках для отримання “гонорарів” за публікацію замовних матеріалів. Потім виконавці конвертували гроші у валюту і переводили в невизнану “ПМР”, Молдову чи Росію”, – повідомляє СБУ.

Також співробітники СБУ затримали в Києві громадянку України, одну з ключових фігуранток провадження. Їй та ще одній учасниці агентурної мережі повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Додатково оперативники отримали матеріали, які можуть свідчити про причетність затриманої громадянки до збирання інформації, що становить державну таємницю, в інтересах спецслужб РФ. У неї вилучено електронний носій з персональними даними великої кількості співробітників правоохоронних органів, який був з нею під час відпочинку в Домініканській республіці. СБУ неодноразово отримувала дані щодо використання цього регіону для конспіративних зустрічей співробітників спецслужби РФ з агентурним апаратом.

Також заочну підозру за держзраду оголошено очільнику мережі, який переховується від слідства за кордоном.

Liked the article?
Help us be even more cool!