ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

СБУ викрила 241 поширювача фейків про коронавірус, 11 із них – агенти РФ

28.04.2020, 11:05
Фото – tr.deborahnormansoprano.com
Фото – tr.deborahnormansoprano.com

Служба безпеки України повідомляє, що станом на 28 квітня викрила 241 інтернет-агітатора, які поширювали різноманітні фейки про COVID-19. Про це повідомляється на сайті СБУ.

Згідно з повідомленням, заблоковано понад 2 тисячі інтернет-спільнот із загальною аудиторією майже 900 тисяч користувачів. 

11 виявлених агітаторів діяли за завданням російської сторони. Стосовно них СБУ розпочала кримінальні провадження за дії, що спрямовані на зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади (ст. 109 і 110 Кримінального кодексу України). 

Як зазначає СБУ, такі агітатори діяли в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому та Конотопі. 

Зокрема, жительці Конотопа повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) ККУ. Жінка в одній із заборонених в Україні соцмереж підтримувала ідеї створення так званої "Новоросії", поширювала заклики до зміни конституційного ладу, а також неправдиву інформацію про коронавірус.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!