ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

СБУ: Росіяни вербують підлітків для псевдомінування в соцмережах та на ігрових платформах

Фото – dnepr.express
Фото – dnepr.express

Служба безпеки України зафіксувала з початку року понад 2 тисячі фейкових мінувань інфраструктури в різних населених пунктах України, серед фігурантів – неповнолітні, які працювали на спецслужби РФ. Про це спецслужба повідомляє у своєму телеграм-каналі.

Зокрема, анонімні погрози надходили щодо підриву держустанов, шкіл, лікарень та інших місць масового скупчення людей. Більшість інформації про псевдомінування надходила як інтернет-повідомлення з території РФ, а також від українських “абонентів”.

За даними СБУ, російські спецслужби дедалі частіше залучають неповнолітніх дітей для розсилання повідомлень про псевдомінування. Вербують українських підлітків росіяни в забороненій соцмережі “Вконтакте”, телеграм-каналах та на ігрових інтернет-платформах.

“На цих ресурсах представники спецслужб РФ “знайомляться” з юними користувачами й пропонують їм співпрацю. Дуже часто для схиляння дітей до підривної діяльності ворог застосовує методи шантажу та психологічних маніпуляцій, а також пропонує “легкі” гроші. Перед відправленням повідомлень про фейкові мінування “анонімні терористи” отримують від своїх російських кураторів перелік “пріоритетних” об’єктів в Україні. Для анонімності “листів” їхні автори надсилають їх з використанням спеціалізованого програмного забезпечення”, – зазначає СБУ.

Проте спецслужба зауважує, що встановлює їхні особи, документує злочинну діяльність і притягує до відповідальності.

Як повідомляв ІМІ, 9 серпня 2023 року видання “Дніпро оперативний” отримало на редакційну пошту листа про нібито замінування редакції. Проте після перевірки вибухівку не знайшли.

21 травня 2023 року “Дніпро оперативний” отримав листа про нібито замінування редакції. Тоді поліцейські також не знайшли вибухівки.

Liked the article?
Help us be even more cool!