Служба безпеки України повідомила про підозру в колабораціонізмі громадянину України, пропагандисту російського пропагандистського телеканалу RT Станіславу Обіщенку. Про це свідчить текст підозри, оприлюднений на сайті Донецької обласної прокуратури.

За даними слідства, підозрюваний не раніше ніж у березні 2022 року обійняв посаду “воєнного кореспондента” російської телекомпанії Russia Today TV, яку контролює міністерство інформації РФ. 

“Перебуваючи на вказаній посаді, Обіщенко С. А. здійснює інформаційну діяльність у співпраці з окупаційною адміністрацією держави-агресора та Міністерством інформації РФ, яка спрямована на підтримку держави-агресора – РФ, її окупаційних адміністрацій і збройних формувань шляхом створення матеріалів, в яких розповсюджується пропаганда в підтримку держави-агресора – РФ, формування образу законності окупації частини території Донецької області та утвердження вказаної окупації, а також підтримка діяльності окупаційних органів влади на захоплених територіях, розповсюдження вказаних матеріалів”, – йдеться в тексті підозри СБУ.

Станіслав Обіщенко. Фото – Facebook-сторінка Станіслава Обіщенка

Крім того, встановило слідство, у березні 2022 року, перебуваючи на окупованій території Донецької області, Обіщенко надав інтерв’ю російській телекомпанії “Радіо “Комсомольська правда”. У ньому він розповів про ведення бойових дій на території Донеччини з боку Збройних сил України, а також виправдовував збройну агресію РФ проти України, вважаючи, що ЗС РФ проводять спеціальну операцію, мовою оригіналу: “армия, которая все-таки ведет освободительную деятельность”. 

Обіщенка підозрюють у колабораційній діяльності (ч. 6. ст. 111-1 ККУ), а саме у веденні інформаційної діяльності в співпраці з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією, спрямованої на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації та збройних формувань та на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України.

Як повідомляв ІМІ, у березні 2026 року СБУ заочно повідомила про другу підозру пропагандисту проросійського телеканалу “Таврія” Даніїлу Черних, який під час окупації Херсонщини працював на користь держави-агресора.