ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

СБУ повідомила про підозру проросійському пропагандисту

19.03.2021, 15:20
Фото – Новинарня
Фото – Новинарня

Служба безпеки України оголосила про підозру проросійському пропагандисту і політтехнологу, який публічно ставив під сумнів суб’єктність України та закликав до офіційного припинення її існування.

Про це повідомляється на сайті СБУ.

Згідно з повідомленням, “політичний експерт” цілеспрямовано просуває в інформаційному просторі російські наративи. 

“У своїх виступах на російських телеканалах, інтерв’ю в проросійських ЗМІ та дописах у соцмережах він тривалий час послідовно висловлював тези, що принижують Україну, її державні символи, мову, історію, героїв та народ”, – йдеться в повідомленні. 

Крім того, зазначає СБУ, він брав участь у спланованих та скоординованих інформаційних операціях проти України. Зокрема, підтримував акцію, організовану однією з парламентських партій під посольством США. 

“Він як “експерт” в ефірі одного з телеканалів, який зараз перебуває під санкціями, неодноразово просував тезу про нібито перебування України “під зовнішнім управлінням”, – ідеться в повідомленні.

Також його активно використовують російські пропагандистські структури. Він неодноразово виступав на телеканалі “Россия 24”, щодо якого на території України введено санкції, та на “News Front”, який діє на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО і пропагує ідеї сепаратизму.

“Призначені слідчими експертизи засвідчили, що пропагандист просуває систему поглядів, яка цілеспрямовано прищеплює аудиторії ідею неповноцінності України, необхідності її демонтажу. Він популяризує ідеї створити на її місці інші суб’єкти, а частину території приєднати до РФ”, – зазначає СБУ.

Також повідомляється, що фігурант публічно закликав до розправ над учасниками Революції гідності та АТО / ООС і їхніми родинами. 

“Глузував над загибеллю активістки Катерини Гандзюк. Образливо відгукувався про громадян через їхню віру, глумився над релігійними символами і вимагав ввести кримінальну відповідальність за сповідування християнства. Він також висловлював симпатії до нацистів, Адольфа Гітлера, Радянського Союзу, НКВД та політики Володимира Путіна”, – зазначає СБУ.  

У межах кримінального провадження проведено обшуки за місцем фактичного і тимчасового проживання фігуранта в Івано-Франківську та Києві. 

За результатами слідчих дій йому повідомлено про підозру в зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 Кримінального кодексу України), порушенні рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ст. 161 ККУ), виготовленні, поширенні комуністичної, нацистської символіки та пропаганді комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів (ст. 436-1 ККУ).

Триває досудове слідство.

Як повідомляв ІМІ, 18 березня в Івано-Франківську співробітники СБУ провели обшуки в блогера, фігуранта списку “Миротворця” Михайла Шпіра.

Михайло Шпір із 2017 року перебуває в списках бази “Миротворець” як “провокатор і антиукраїнський пропагандист”.

Liked the article?
Help us be even more cool!