ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

СБУ нейтралізувала 103 кібератаки на сайти держустанов

06.05.2020, 13:00
Фото – tempting.pro
Фото – tempting.pro

Служба безпеки України повідомляє про нейтралізування 103 кібератак на інформаційні ресурси державних органів влади протягом першого кварталу 2020 року, більшість хакерських атак скеровані російськими спецслужбами.

Про це повідомляється на сайті СБУ.

Як зазначає спецслужба, починаючи з березня значна кількість атак відбувається проти відомств, які забезпечують боротьбу з COVID-19, – протидії таким атакам приділяється особлива увага.

“З початку карантину хакерські угруповання, зокрема, масово направляють на поштові скриньки державних установ електронні листи на тематику коронавірусу. До е-мейлів насправді прикріплені файли зі шкідливим програмним кодом, який активізується при відкриванні листа. Більшість хакерських атак скеровані російськими спецслужбами, які намагаються отримати віддалений доступ до комп’ютерів українських держорганів. Потім вони планують спотворювати чи знищувати дані, поширювати фейки нібито від імені держструктур, а також дискредитувати дії української влади”, – йдеться в повідомленні.

Загалом у січні-березні СБУ припинила роботу майже 2 тисяч вебресурсів, які хакери використовували для вчинення кібератак.

За зібраними матеріалами відкрито 117 кримінальних проваджень, зокрема 42 за фактами несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем і комп’ютерних мереж (статті 361, 362 ККУ).

Крім того, СБУ передала до органів державної влади методичні рекомендації, як дотримуватися кібернетичної та інформаційної безпеки.

СБУ закликає користувачів не відкривати листів з додатками від невідомих адресатів, обов’язково перевіряти їх за допомогою антивірусних програм і дотримуватися правил кібергігієни.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!