ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

СБУ ліквідувала підпільну типографію, де виготовляли фальшиві паспорти для легалізації росіян

29.06.2023, 13:03
Фото – СБУ
Фото – СБУ

Служба безпеки України ліквідувала підпільну типографію, де виготовляли фальшиві документи для легалізації росіян в Україні та ЄС. Про це повідомляється в телеграм-каналі СБУ.

Міжрегіональну схему, яка виготовляла і продавала підроблені документи України, викрили в декількох областях. 

Організатор та троє його спільників пропонували своїм клієнтам фальшиві паспорти, водійські посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів і державні акти права власності на землю.

“Серед клієнтів були громадяни РФ, які на підставі фейкових документів намагалися “легалізуватися” в Україні або виїхати до Євросоюзу. Вартість підробки залежала від складності документа і терміновості його виготовлення. Так, наприклад, за одну фейкову ID-картку громадянина України ділки просили 1,1 тис. дол., а фейкове посвідчення водія продавали за 600 дол.”, – зазначає СБУ.

Щомісяця, йдеться в повідомленні, фігуранти виконували від 100 і більше замовлень. Крім того, вони виготовляли фіктивні висновки медкомісій щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я. Таку послугу ділки оцінювали від 5 до 10 тис. дол.

Під час більш ніж 150 обшуків, а також за адресами проживання і роботи фігурантів у Київській, Рівненській, Харківській, Одеській і Закарпатській областях виявлено: бланки фальшивих документів; обладнання для виготовлення підробок та нанесення на них голографічних захисних елементів; печатки й штампи, які використовували в незаконній діяльності.

Наразі організатору схеми, його “кур’єру” з Бучі, а також двом спільникам з Рівного і Харкова повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.

Двоє з вищевказаних фігурантів уже перебувають під вартою. Також планується повідомлення про підозру ще одному учаснику схеми з Рівного і нотаріусу з Харкова. Зловмисникам загрожує до 12 років в'язниці.

Liked the article?
Help us be even more cool!