ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

СБУ блокувала діяльність хакерів, які продавали закриту інформацію

12.12.2019, 11:41
Фото – СБУ
Фото – СБУ

Служба безпеки України блокувала діяльність організованого угруповання, учасники якого незаконно продавали інформацію із закритих державних інформаційних ресурсів, зокрема військового характеру. Про це повідомляється на сайті СБУ.  

Оперативники спецслужби встановили, що організували нелегальний бізнес четверо мешканців Івано-Франківської і Львівської областей. 

“Зловмисники створили сайт, розміщений на закордонному сервері, через який пропонували “клієнтам” придбати інформацію із обмеженим доступом. Вартість послуг залежала від обсягу даних, які незаконно реалізовували. Серед масивів протиправно отриманих даних були, зокрема, відомості військового характеру про закупівлю та переміщення техніки”, – йдеться в повідомленні. 

Повідомляється, що тільки до одного із “сервісів” зловмисників було підключено майже 50 замовників. За попередньою інформацією, серед покупців були також представники РФ. 

Фігурантів справи затримали під час продажу однієї з баз даних в Івано-Франківську. Під час слідчих дій в офісі та за місцями проживання фігурантів провадження виявлено комп'ютерну техніку з базами даних, яка є власністю держави та має обмежений доступ, а також кредитні картки, на які зловмисники отримували кошти за продану інформацію. 

Тривають слідчі дії в межах розпочатого кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації"), та ч. 2 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або поширення інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства) Кримінального кодексу України.Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!