ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Саудівський король провів перестановки в уряді після вбивства Хашкаджі

28.12.2018, 09:34
Фото - AFP / Радіо Свобода

Король Саудівської Аравії Салман наказав провести значні перестановки в уряді після міжнародного скандалу, викликаного вбивством саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, король вирішив призначити нових міністрів закордонних справ, інформації, медіа й освіти.

Крім того, він наказав провести перестановки у двох верховних радах, які здійснюють нагляд у сферах економіки і безпеки. Обидві ради очолює син короля, спадкоємний принц Мохаммад бін Салман.

Зміни не торкнулися повноважень принца, який є заступником прем’єр-міністра і міністром оборони.

Як зазначає видання, перестановки, як виглядає, ще більше зміцнюють владу принца: призначені радники і члени королівської родини близькі до нього.

Як повідомляв ІМІ, оглядач американської газети The Washington Post Джамаль Хашкаджі зник 2 жовтня після того, як зайшов до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, щоб оформити документи, необхідні для шлюбу з громадянкою Туреччини. Згодом Саудівська Аравія визнала факт його вбивства, але заперечує зв’язок цього злочину з бін Салманом.

У Саудівській Аравії затримали 21 підозрюваного у вбивстві журналіста. Прокуратура країни вимагає смертної кари для п’ятьох з них. Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що розпорядження вбити журналіста надійшло “з найвищих рівнів уряду” Саудівської Аравії.

13 грудня 2018 року Сенат США затвердив резолюцію, яка покладала відповідальність за вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі на спадкоємного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!