ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Сальдо заявив про спокійне життя в Новій Каховці на тлі палацу культури, перший поверх якого пішов під воду

06.06.2023, 17:11
Фото – скрін з відео російського видання "Известия"
Фото – скрін з відео російського видання "Известия"

Окупаційний голова Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що міста нижче за течією річки Дніпро після руйнування Каховської ГЕС "живуть", а люди там "спокійно рухаються вулицями". Своє звернення він записав у Новій Каховці на тлі місцевого палацу культури, перший поверх якого йде під воду.

"Нова Каховка та всі міста, які розташовані нижче за течією, – Олешки, Гола Пристань, Херсон та інші населені пункти – живуть. Люди спокійно рухаються вулицями. Ось щойно проїжджав вулицями. Працюють автозаправки, працюють деякі магазини, працюють навіть підприємства. Це життя, звичайно ж, у зв'язку з цими подіями, з підривом і виведенням з ладу Каховської греблі, порушене. […] Але воно порушене рівно настільки, наскільки сходитиме вода… а вона впаде досить скоро", – сказав Сальдо.

Судячи з відео, Сальдо спілкувався зі співробітниками російських ЗМІ в будівлі з виглядом на затоплений палац культури в Новій Каховці. На записі видно, що коли він коментував ситуацію в місті, вода практично приховала фонтан перед палацом культури та дверима першого поверху будівлі.

Вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. Унаслідок підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС.

У Херсоні знеструмлений мікрорайон Корабел, з метою безпеки через кілька годин також вимкнуть газопостачання.

В Укргідроенерго повідомили, що внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано. Станція відновленню не підлягає.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що внаслідок підриву Каховської ГЕС загалом є загроза затоплення до 80 населених пунктів регіону.

У розвідці зазначили, що окупанти двічі мінували Каховську ГЕС перед тим, як її підірвати 6 червня. В розвідці додають, що такий крок свідчить про паніку серед російських окупантів.

Водночас, тоді як Україна порушила справу за статтею екоцид через підрив Каховської ГЕС, пропагандистські російські ЗМІ з посиланням на колаборанта Сальдо заявили, що "евакуація великої кількості людей не знадобиться, а руйнування Каховської ГЕС призвело до стоку по Дніпру великого, але не критичного об’єму води".

Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк закликала керівницю Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталію Гуменюк припинити створення "єдиного журналіста" на півдні та дозволити й гарантувати безперешкодний доступ українським і міжнародним журналістам до Херсона та інших населених пунктів області, щоб висвітлювати затоплення міст і сіл області внаслідок підриву росіянами греблі Каховської ГЕС.

Liked the article?
Help us be even more cool!