ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Сайт Незалежної медійної ради зламали та видалили

07.03.2022, 20:02
Фото – НМР
Фото – НМР

Офіційний сайт Незалежної медійної ради – експертного органу у сфері медіа, створеного громадськими організаціями, – 6 березня зазнав цілеспрямованої хакерської атаки. 

Сайт зламали та видалили, повідомляє "Детектор медіа" з посиланням на голову НМР Антоніну Черевко.

"Така атака вочевидь є результатом своєрідного "визнання" ворогом послідовної багаторічної роботи НМР, спрямованої на захист вільного та демократичного медіапростору України від інформаційної агресії Росії, – прокоментувала Антоніна Черевко. – Сайт НМР буде відновлений так само, як кожне українське місто, що постраждало від дій російських воєнних злочинців".

За інформацією "Детектора медіа", від атаки постраждав також сайт Центру демократії та верховенства права – однієї з організацій-засновниць НМР.

Незалежна медійна рада – незаангажований та професійний орган саморегулювання у медійній сфері, створений у 2016 році. НМР заснували Центр демократії та верховенства права, Інститут масової інформації, "Інтерньюз-Україна", "Детектор медіа" та Фундація "Суспільність". Незалежна медійна рада розглядає спірні ситуації щодо дотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації в медіа, а також порушень норм журналістської етики. 

Зокрема, експерти НМР готували висновки щодо дотримання стандартів під час виборів, розпалювання ворожнечі та ненависті в медіа, введення глядачів в оману, зображення дітей у медіа. Висновки незалежного органу дедалі частіше використовуються в рішеннях регулятора – Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Також Незалежна медійна рада видає рекомендації: як для органів влади, так і для журналістів, які висвітлюють резонансні теми. Незалежна медійна рада складається з 15 членів – авторитетних незаангажованих діячів з ґрунтовним досвідом у медійній сфері.

Першою головою НМР з дня заснування була голова ГО "Детектор медіа" Наталія Лигачова, яка склала свої повноваження та вийшла з ради в грудні 2019 року. 

Liked the article?
Help us be even more cool!