ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Румунію звинуватили у використанні закону ЄС для тиску на журналістів-розслідувачів

12.11.2018, 10:40

Уряд Румунії звинуватили у використанні нових правил захисту даних ЄС для тиску на журналістів, які розслідують зловживання румунських посадовців фондами ЄС. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на EUobserver.

Так, Управління із захисту даних Румунії, яке уповноважене забезпечувати дотримання правил ЄС, надіслало 8 листопада репортерам із розслідувального проекту RISE листа з метою отримання інформації про Facebook-пости репортерів. Серед іншого у листі міститься вимога розкрити “джерело, у якого були отримані особисті дані, опубліковані на Facebook”.

Журналістам дали 10-денний термін для відповіді. Якщо вони не виконають вимогу, їм загрожує штраф у розмірі 644 євро відповідно до нещодавно запроваджених правил ЄС про захист даних (GDPR).

Об’єднання журналістів-розслідувачів Organised Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) назвало погрозу “серйозним зловживанням GDPR з боку зацікавлених політиків, які прагнуть себе захистити”.

OCCRP стверджує, що у Facebook-постах йдеться про зв’язки між впливовими румунськими політиками та компанією Tel Drum SA, яка фігурує у гучному скандалі. Журналісти RISE стверджують, що роздобули докази, які пов’язують компанію Tel Drum SA з головою керівної партії Лівіу Драгнею.

Драгня заперечує звинувачення, в той час як Національне антикорупційне управління Румунії (DNA) звинувачує його у шахрайстві з фондами ЄС.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!