ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Розвідка презентувала проєкт "Хочу найти" для родин полонених в Україні окупантів

Головне управління розвідки Міноборони презентувало проєкт "Хочу найти" для родин полонених в Україні російських військових.

Про це повідомили РБК-Україна та Радіо Свобода.

У межах проєкту створено чат-боти. Там можна буде дізнатися, де перебуває конкретний російський військовий і чи він не загинув. Також, звертаючись до проєкту, росіяни можуть дізнатися, чиї тіло чи рештки були знайдені та ідентифіковані.

Представник ГУР Андрій Юсов заявив, що під час повномасштабного вторгнення російська влада не комунікує з членами родин військовослужбовців окупантів, не інформує про їхню долю, що стосується зниклих, полонених і загиблих.

"Була ситуація, коли масово звертаються в "Хочу жить" родичі. Україна передавала тіла РФ, але родичі жодної інформації не отримали", – зазначив Юсов.

Спікер державного проєкту "Хочу жить" (сюди росіяни можуть звертатися, якщо не хочуть воювати та хочуть зберегти життя. – Ред.) Віталій Матвієнко на заході повідомив, що на сьогодні отримано 30 тисяч звернень.

За його словами, було понад 300 успішних операцій добровільного здавання в полон, а ще понад 100 гарячих операцій на стадії завершення.

"До нас звертаються родичі росіян за інформацією пошуку, дізнатись, чи живі вони. Росія не надає інформацію своїм громадянам, що з їхніми військовими. До нас щодня звертаються сотнями. Було прийнято рішення відкрити "Хочу найти", – розповів Матвієнко.

Окрім чат-бота в Telegram, росіяни зможуть зайти на сайт проєкту за допомогою vpn. З моменту запуску очікують кілька тисяч звернень від росіян.

Представник ГУР зазначив, що є потреба масштабувати цю справу, що стосується активізації суспільства в самій РФ.

"Якщо Росія не виконує функції щодо своїх громадян, Україна готова надавати інформацію стосовно військових РФ. Ми ініціюємо проект "Хочу найти", куди можуть звертатися росіяни за інформацією, яку від них приховує держава-агресор", – додав Юсов.

Спікер проєкту очікує щотижня кілька тисяч запитів, передає кореспондент Радіо Свобода. Україна сподівається, що це допоможе провести більше обмінів військовополоненими. 

На презентації також була росіянка, співзасновниця громадського руху з пошуку та повернення додому військових армії РФ "Наш Выход" Ірина Криніна, яка разом з дітьми приїхала в Україну шукати свого чоловіка – військовополоненого солдата РФ.

Вона зауважила, що наразі існують дві проблеми: одна пов'язана з українською стороною, оскільки родичі не можуть отримати інформації щодо військових, а Росія не йде на контакт.

"Аналогічна ситуація в самій Росії: вона не дає інформації для росіян ні, звісно, щодо зниклих, ні щодо інших. Ми збиратимемо запити, якщо буде відповідь, що родич у полоні, ми можемо організувати відеодзвінок, щоб підтвердити й дати можливість росіянці, щоб вона йшла і вимагала від держави інформацію, говорила: "От мій Вася в полоні", – сказала Криніна.

Liked the article?
Help us be even more cool!