Кінопродюсерка з України Ельвіра Гаврилова-Патерсон може бути причетною до міжнародної шахрайської криптовалютної схеми: її португальська компанія Elledgy Media Group з 2024 року просувала платформи звинуваченого в організації серії шахрайських операцій з криптовалютою уродженця Казахстану Володимира Охотнікова.
Про це повідомляє “Слідство.Інфо” з посиланням на розслідування Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), до якого долучилися 37 медіа з усього світу, зокрема й журналісти “Слідства.Інфо”.
У розслідуванні зазначається, що 47-річний Охотніков, відомий під імʼям Ладо, є ймовірним організатором серії шахрайських операцій із криптовалютою. За останні пʼять років дії Охотнікова поширилися на чотири континенти та дозволили йому зібрати близько 1 мільярда доларів США від мільйонів інвесторів. Прокурори США звинуватили його у створенні сфальсифікованої платформи для інвестицій у криптовалюту, щоб викрасти щонайменше $340 мільйонів в інвесторів між 2020 і 2022 роками. Як зʼясували журналісти в процесі розслідування, торік суд у Грузії засудив Охотнікова за відмивання $1,1 млн доходів від Forsage.

Згідно з розслідуванням, 36-річна українська спеціалістка з маркетингу Ельвіра Гаврилова-Патерсон просуває бренди Охотнікова за кордоном, оскільки сам він не має можливості подорожувати через те, що може бути заарештованим у низці країн світу (зараз він мешкає в Обʼєднаних Арабських Еміратах). За даними, проаналізованими ICIJ, за останні два роки піар-агентство Гаврилової Elledgy Media організувало низку заходів за участю зірок у США, Франції, Італії, Індії та ОАЕ для просування проєктів Охотнікова. У січні Гаврилова повідомила юридичному раднику в конфіденційному листуванні, яке вивчив ICIJ, що з моменту її знайомства з Охотніковим через її компанію, зареєстровану в Португалії, “пройшло” понад 4 мільйони доларів. Раніше цього року, як ідеться в розслідуванні журналістів, португальська влада почала розслідування щодо Elledgy за підозрою у відмиванні грошей.
Elledgy Гаврилової також співпродюсувала фільм “Сага про Голігардів – Портал сили”, режисером та актором у якому є Кевін Спейсі. Трейлер цього фільму було презентовано на вечірці у Венеції в серпні цього року. Автором сценарію є Володимир Охотніков. Його компанія разом з компанією Гаврилової спродюсувала фільм, який коштував близько 10 мільйонів доларів.
Водночас Ельвіра Гаврилова-Патерсон, за її словами, 2022 року долучилася до створення фільму американського режисера Шона Пенна “Суперсила”. У фільмі Шон Пенн потрапляє до Офісу президента Зеленського в перші дні війни, де записує розмови з Володимиром Зеленським та Андрієм Єрмаком. Він також спілкується з тодішнім міністром оборони Олексієм Резніковим, очільником Києва Віталієм Кличком та іншими.
“Я входила до складу виконавчих продюсерів фільму Superpower. – розповідала Ельвіра Гаврилова-Патерсон. – Давала кошти, залучала фінансування на фільм”.
Гаврилова також волонтерила в громадській організації “Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії”, яка належить голові Офісу президента Андрію Єрмаку. Продюсерка разом з керівником цієї організації та бізнес-партнером Єрмака Артемом Колюбаєвим збирала кошти на потреби України та Збройних сил. Так, у березні 2023 року вони проводили благодійний вечір у Греції, а в липні – у Житомирі.
У серпні 2025 року Артем Колюбаєв, який до квітня 2024 року обіймав посаду голови Ради з державної підтримки кінематографії, відвідав презентацію трейлеру до фільму “Сага про Голігардів – Портал сили”, який співпродюсує Гаврилова. На приватному заході у Венеції він сидів поруч із нею. А праворуч від Гаврилової був актор і режисер фільму Кевін Спейсі.
Сам Колюбаєв у коментарі “Слідству.Інфо” зазначив, що нічого спільного з Гавриловою не має. І що вони лише знайомі “по декільком волонтерським заходам”, “бачилися на кінофестивалях” та “підписані на соцмережі одне одного”.
“Сидів максимально близько до Кевіна Спейсі, якого особисто знаю і який є режисером фільму. До фільму жодного відношення не маю, як і до організації самої події”, – пояснив “Слідству.Інфо” Артем Колюбаєв свою появу поруч з Гавриловою на презентації трейлеру у Венеції.
За даними “Слідства.Інфо”, Ельвіра Гаврилова в Україні мала зв’язок з міжнародною компанією “Телетрейд”, щодо діяльності представників якої, а також компанії зі схожою назвою Teletrade D.J. International Consulting Ltd в українському реєстрі є судові справи про шахрайство.
Так, із 2016 до 2018 року вона керувала ТОВ “Академія біржових технологій”, що пов’язане з компанією “Центр біржових технологій” (ЦБТ), яка ще 2018 року спільно з “Телетрейдом” проводила конкурс трейдерів.
Саму ж Гаврилову 2016 року сфотографували разом зі співзасновником російських компаній “Телетрейду” росіянином Володимиром Чернобаєм та росіянином Ваагном Сімоняном, якого у 2020 році називали колишнім топменеджером “Телетрейду”.
Ельвіра Гаврилова-Патерсон не відповіла на низку запитань від міжнародної групи розслідувачів щодо її ролі в міжнародній шахрайській криптовалютній схемі.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак також не відповів на запит журналістів “Слідства.Інфо” щодо ролі Ельвіри Гаврилової-Патерсон у зніманні фільму, яке, зокрема, передбачало доступ до бункера президента в перші дні війни.