Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив перерву в засіданні суду у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, яких у Росії звинувачують в організації терактів у Криму. Таке рішення суд ухвалив 10 серпня, повідомляє Радіо Свобода.

На засіданні зачитали результати перевірки Олексія Чирнія, який свідчить проти підозрюваних, на поліграфі. “З’ясувати, що Сенцов давав розпорядження про вибух пам’ятника Леніну, не є можливим”, – повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Видання «Медіазона» зазначає, що адвокат Кольченка Світлана Сидоркіна прочитала протокол огляду сайту «Правого сектора» з матеріалів справи. «Там мовиться, що серед регіональних підрозділів Крим взагалі не значиться», – повідомляє кореспондент видання з зали суду.

Після того, як подання доказів обома сторонами справи закінчилося, суддя оголосив перерву в засіданні суду до початку дебатів 19 серпня о 10.00.

Минулого тижня у ростовському суді допитували свідків звинувачення і захисту. Зокрема, з боку звинувачення допитували «засекречених» свідків. Минулого четверга на процесі виступили самі обвинувачені Олег Сенцов і Олександр Кольченко. Сенцов розповів про обставини його затримання і катування, яким він піддався, а всі звинувачення назвав вигадками ФСБ.

Сенцова і Кольченка заарештували навесні 2014 року у Криму. Кольченку загрожує мінімум 10 років, а Сенцову – 20. Обидва провину заперечують від дня їхнього затримання.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав підсудних політв'язнями.

Як повідомляв ІМІ, 10 липня Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону призначив на 21 липня перше засідання з розгляду кримінальної справи українського режисера Олега Сенцова, який звинувачується у скоєнні терористичних актів у Криму. Також суд продовжив термін утримання під вартою Сенцова до 16 грудня 2015 року.

Слідчим управлінням ФСБ РФ Сенцов обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.205.4 КК РФ (створення та керівництво терористичним співтовариством), п. «А» ч.2 ст.205 КК РФ (вчинення терористичного акту), ч.1 ст.30 – п. «А» ч.2 ст.205 КК РФ (приготування до терористичного акту), ч.3 ст.30 – ч.3 ст.222 КК РФ (замах на незаконне придбання вибухових пристроїв) та ч.3 ст.222 КК РФ (незаконне придбання, перевезення та зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів).

Олег Сенцов був затриманий співробітниками ФСБ Росії в анексованому Росією Криму в травні 2014 року.

Україна вважає ці дії Росії незаконними і вимагає звільнення свого громадянина.