ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Російські ЗМІ про українські вибори: "топлять" Зеленського і Порошенка - дослідження ІМІ

16.07.2019, 13:30

У Росії активно пишуть про вибори до Верховної Ради України, проте основну увагу отримують лише кілька політсил — це “Слуга народу”, “Опозиційна платформа — За життя”, “Європейська солідарність”, частково “Голос” і зовсім трошки — “Батьківщина” (а радше її лідерка, Юлія Тимошенко). Всі інші партії ігнорують зовсім.

Такими є результати аналізу п'яти найпопулярніших новинних сайтів у Росії*, який провели експерти ІМІ, щоб дізнатись, у якому ключі вони пишуть про вибори до української Верховної Ради, до яких кандидатів ставляться прихильно, а яких найбільше критикують.

За результатами моніторингу, російські ЗМІ пишуть про парламентські вибори в Україні вдвічі менше, ніж про президентські. Для порівняння, з 18 по 24 березня експерти ІМІ нарахували 296 текстів, присвячених кандидатам у Президенти України, а з 1 по 5 липня текстів, пов’язаних з парламентськими виборами, на п’яти топових російських сайтах опубліковано тільки 133.

Найбільшу кількість публікацій (33,3%) було присвячено партії “Слуга народу” та її лідеру Володимиру Зеленському. Аналіз не враховував публікацій про Зеленського як президента, які не стосувалися парламентських виборів. Переважна більшість публікацій про нього та його партію в російських медіа була в негативному ключі. Головним критиком Зеленського виступав кандидат від “Опозиційної платформи — За життя” Вадим Рабинович. Інші члени цієї політсили часто були джерелом новин у перелічених російських ЗМІ як експерти та представники Ради — сайти активно цитували їхні висловлювання, зазвичай проросійські.

Петра Порошенка та “Європейську солідарність” згадували значно менше (у 12,7% публікацій про вибори) і також переважно в поганому світлі.

Юлія Тимошенко та Святослав Вакарчук фігурували у новинах зовсім зрідка, і зазвичай у двох випадках – або це були доволі позитивні новини про їхню діяльність, або критика Зеленського чи Порошенка.

Також протягом тижня, що підпав під моніторинг, популярним ньюзмейкером у російських ЗМІ був Анатолій Шарій. Ймовірно, тому, що дати співпали з його реєстрацією на виборах, мітингами проти цього та подальшим зняттям з реєстрації.

Усім іншим кандидатам увага російських ЗМІ протягом тижня моніторингу не дісталася. Лише Анатолія Гриценка згадали один раз у зв’язку з його передвиборчим роликом, та двічі виринало ім’я Володимира Гройсмана — через заяву, що він планує знову претендувати на пост Прем’єр-міністра.

*Для моніторингу було взято топ-5 новинних сайтів за версією Liveinternet.ru: “РИА Новости”, “Комсомольская правда”, Газета.ру, “Известия” та Лента.ру. До вибірки увійшли всі новини та статті з 1 по 5 липня 2019 року, що стосуються українського передвиборчого процесу та кандидатів у народні депутати. 

**Дослідження проведено в межах проєкту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!