ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росіяни знищили майже всю українську літературу в бібліотеках на окупованих територіях – ЦНС

Росіяни продовжують вилучати українську літературу з бібліотек на окупованих територіях. Зокрема, на Луганщині та Донеччині майже не залишилось української літератури в місцевих бібліотеках.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

"Роботу зі знищення літератури виконують представники окупаційних адміністрацій. Зокрема, працівники "управлінь освіти". Звітність за знищення та заміщення літератури на ТОТ окупанти направляють безпосередньо до міносвіти РФ", – йдеться в повідомленні. 

Українські книжки росіяни позиціюють як "екстремістську літературу". Проте до неї вони зараховують будь-які української книжки, видані в 1994–2021 роках.

Водночас росіяни у 2023 році завезли на тимчасово окуповані території України близько 2,5 млн російських книжок, зазначають у ЦНС.

Як повідомляв ІМІ, Центр національного спротиву закликав жителів окупованих територій бойкотувати російський контент. У ЦНС нагадали, що окупанти продовжують політику інтеграції захоплених районів до РФ та нищать українську націю.

Росіяни завезли на окуповані території групу психологів, підконтрольних ФСБ, нібито для безоплатної допомоги. Зокрема, на окупованій частині Луганщини росіяни відкрили близько 10 кабінетів з надання психологічної допомоги, які вже обслуговують десятки людей.

"Проте склад психологів, які прибули з рф, погоджено ФСБ. Психологи мають завдання збирати інформацію про нелояльних мешканців під час сеансів. Також гастролери здійснюють агітацію за збройні сили ворога", – зазначають у ЦНС.

Крім того, Синод підконтрольної Кремлю РПЦ вирішив створити "міжєпархіальний центр підготовки спеціалістів луганської єпархії" на Луганщині. Куруватиме його діяльність митрополит Луганський і Алчевський УПЦ МП Пантелеймон (Василь Поворознюк).

Liked the article?
Help us be even more cool!