ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росіяни завезли до "Придністров'я" підручники "історії" про українців-"неонацистів"

Фото – скрін NewsMaker
Фото – скрін NewsMaker

Росія передала до шкіл невизнаного Придністров'я нові підручники з історії. У них додано розділ "Сучасна Росія" – про останні події новітньої історії в російському пропагандистському трактуванні. 

Про це повідомляє молдавське видання NewsMaker.

Придністровським школярам розкажуть, зокрема, про "возз'єднання" Криму з Росією, про "терор українських неонацистів" та підготовку Києвом нападу на Росію. І як усе це "не залишило вибору" Путіну, окрім "спеціальної військової операції" з метою "звільнення" українських територій.

Загалом представництво Росспівробітництва в Молдові "Російський дім" повідомило про передання 2500 екземплярів підручників.

"Вивчення цього курсу допоможе учням визначити ціннісні пріоритети шляхом осмислення історичного досвіду своєї країни, навчить їх застосовувати історичні знання в навчальній та соціальній діяльності, сприятиме формуванню їхньої моральної свідомості. До тексту підручника внесено зміни відповідно до оновленої Концепції викладання навчального курсу "Історія Росії", а також додано розділ "Сучасна Росія", де розповідається про останні події новітньої історії", – йдеться в анотації.

Журналісти NewsMaker придбали підручник в електронному форматі та вивчили його зміст.

Новий розділ "Сучасна Росія", де описуються події останнього десятиліття до наших днів, починається з опису "національних програм" і "значних поліпшень" життя росіян, темпів будівництва підводних човнів та апаратів, що "перевершують усі відомі кораблі", та освоєння Арктики.

Окрема тема розділу – "свято 18 березня". У підручнику також написано про псевдореферендум, на якому нібито "96% громадян проголосували за возз'єднання Криму [з Росією]".

"Повернення Криму відбулося після державного перевороту в Україні. Замість законно обраного президента В. Ф. Януковича до влади прийшли люди, налаштовані на розрив зв'язків з Росією та зближення з країнами, що входять до військового союзу НАТО. Обговорювалося питання про позбавлення російської статусу регіональної мови. Населення Криму, Донецької, Луганської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської, Одеської, Дніпропетровської, Харківської областей виступило проти розриву з Росією", – написано на сторінках підручника.

Водночас автори підручника називають окупацію частини України не інакше як "возз'єднанням".

"Возз'єднання з Кримом і Севастополем стало причиною погіршення відносин Росії із західними країнами. Росію звинуватили в збройному втручанні у внутрішні справи України, порушенні її цілісності як незалежної держави. По суті, Росія опинилася в економічній блокаді: окрім іншого, багато країн запровадили заборону на торгівлю з нашою країною", – стверджують автори підручника.

Фото скрін NewsMaker

Крім окупації Криму і війни, що триває в Україні, до розділу сучасної історії Росії внесено інформацію про поправки до Конституції Росії, що закріпили практично необмежені повноваження президента країни, про російську військову операцію в Сирії, яку автори підручника називають “боротьбою з міжнародним тероризмом”. 

Окремою темою розділу стала війна в Україні [в трактуванні авторів підручника та російської пропаганди – спеціальна військова операція (СВО)]. Її початок автори підручника слідом за російською пропагандою, пояснюють результатом боротьби за "право говорити російською мовою" та "політикою терору", яку проводить "київська влада щодо мирних жителів".

"У квітні 2014 року жителі Донбасу оголосили про створення Донецької Народної Республіки (ДНР) та Луганської Народної Республіки (ЛНР). Київська влада хотіла знищити ці республіки. Почалася кровопролитна боротьба повстанців з військами та націоналістичними батальйонами України", – повторюють заяложений наратив автори книжки.

Там же написано про те, що 2021 року "керівництво Росії звернулося до Заходу з пропозицією укласти угоди про нерозширення НАТО на Схід, позаблоковий статус України та виведення американської ядерної зброї з Європи". Водночас, як стверджують автори підручника, Захід не лише "відмовився від угоди з Росією", а й "готував Україну до війни з Росією, забезпечуючи її сучасним озброєнням".

"Молодих українців стали виховувати в ненависті до Росії, на неонацистських поглядах та ідеях. У шкільних підручниках України Росію представляли головним ворогом. У січні 2022 року російська розвідка повідомила про атаку української армії, що готується, на території ДНР, ЛНР і російського Криму. Росія не мала вибору, окрім як захистити населення республік і свої кордони", – розповідають автори підручника дев'ятикласникам, стверджуючи, що президент Росії Володимир Путін, підписуючи указ про проведення "СВО", назвав "демілітаризацію та денацифікацію" її основними цілями.

"Під час спеціальної військової операції було звільнено цілу низку територій, а їхнє населення виявило бажання ввійти до складу Російської Федерації. 23–27 вересня 2022 року в ДНР, ЛНР, Запорізькій та Херсонській областях було проведено референдуми, на яких переважна більшість жителів висловилися за входження до складу Росії як суб'єктів Федерації. 30 вересня 2022 року в Кремлі були підписані договори про прийняття до складу Росії та утворення нових суб'єктів Російської Федерації – Донецької Народної Республіки, Луганської Народної Республіки, Запорізької та Херсонської областей", – сухо розповідають автори підручника про квазіреферендуми, проведені російськими військовими адміністраціями в окупованих регіонах.

Автори підручника розповіли й про санкції, які були введені проти Росії, та про "бажання країн Заходу об'єднати весь світ проти Росії". Водночас автори книжки нічого не написали ні про фактичні руйнування на території України, ні про мільйони українських біженців, які фактично залишилися без дому, ні про тисячі загиблих мирних жителів.

Згідно з даними, опублікованими на офіційному сайті "Русского дома", який передав підручники, основний напрям роботи установи – "взаємодія зі співвітчизниками, зміцнення позицій російської мови, популяризація російської культури в Молдавії, робота з неурядовими організаціями та молодіжними рухами країни… надання консультаційної допомоги співвітчизникам та дотримання їхніх громадянських, політичних, економічних, соціальних, культурних та інших прав та законних інтересів у країні проживання, збереження та розвитку взаємовідносин з історичною батьківщиною".

Як зазначає NewsMaker, з початку військової агресії Росії в Україні "Російський дім" продовжував свою роботу і лише кілька разів ставав об'єктом уваги в новинах: 24 лютого 2023 року невідомі облили фасад будівлі червоною фарбою, 5 червня – зняли з фасаду російський прапор. А 1 серпня Національна молдавська партія скерувала звернення до адміністрації президента, уряду та Служби інформації та безпеки з вимогою закрити в Кишиневі Російський центр науки і культури.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!