ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росіяни поширюють фейк, що дані гравців S.T.A.L.K.E.R. 2 передаються уряду України

03.12.2024, 14:11
Фото – alza.cz

Російські пропагандисти поширюють дезінформацію про українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: розсилають журналістам електронні листи з фейковим відео, у якому стверджується, що компанія – розробник гри нібито збирає дані гравців і передає їх уряду України, повідомляє 404 Media.

Так, росіяни поширюють фейкове вертикальне відео з вотермаркою WIRED у Telegram і розсилають відео безпосередньо журналістам електронною поштою. Відео містить неправдиву інформацію про те, що гра нібито використовується для залучення людей до української армії й таємно збирає особисті дані гравців.

“Українська гра S.T.A.L.K.E.R. 2 допомагає уряду знаходити громадян, що підпадають під мобілізацію. У коді гри знайдено вбудовану програму, яка збирає дані гравців і передає їх на сервери розробників. Ця програма збирає дані про пристрої, імена, ІР-адреси й поточні геолокації гравців. Передання інформації відбувається щосекунди”, – йдеться у відео.

Також там зазначається, що компанія – розробник гри GSC Game World нібито уклала угоду з українською владою, зобовʼязавшись в обмін на фінансування гри допомогти уряду “знаходити військовозобовʼязаних чоловіків”.

Фейкове відео, яке розсилають росіяни, відео із сайту “Межа”

У GSC Game World наразі не відреагували на звернення по коментар, але немає жодних доказів, що S.T.A.L.K.E.R. 2 насправді займається тим, що описано у відео, а саме відео не було створене WIRED, зазначає медіа.

Французьке інформаційне агентство AFP, яке разом з довгою низкою інших медіа також зазнало атак з боку цієї дезінформаційної кампанії, називає її “операція Матрьошка”. 

За словами дослідників з Лабораторії цифрової криміналістики Атлантичної ради (DFRL), мета операції полягає в тому, щоб закидати Telegram, соцмережі й поштові скриньки журналістів неправдивими повідомленнями, які зазвичай дискредитують країни НАТО й Україну, марнують час журналістів і загалом поглиблюють недовіру людей до новинних видань.

Автор статті зазначає, що деякі наративи, які просуває російська дезінформаційна мережа, в минулому потрапляли в новини, проте десятки фейків, подібних до відео про S.T.A.L.K.E.R. 2, надходять на його скриньку щодня й обговорюються хіба що в соцмережі Х, яка до того ж часто видаляє ці обговорення.

Нагадаємо, українська відеогра S.T.A.L.K.E.R. 2 вийшла у світ 20 листопада 2024 року. Перша гра з цієї серії вийшла у 2007 році й стала культовим хітом. S.T.A.L.K.E.R. 2 є не лише грою, якої віддана спільнота фанатів чекала майже 20 років, а й символом незламності України на тлі російського вторгнення 2022 року. Багато хто з розробників переїхав до Праги, але дехто завершував роботу над грою під російськими обстрілами, а ще деякі члени команди пішли воювати на фронт.

Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук

Liked the article?
Help us be even more cool!