Росіяни намагаються деморалізувати українців за допомогою анонімних Telegram-каналів
![Росіяни намагаються деморалізувати українців за допомогою анонімних Telegram-каналів Фото – lebakcyber.net](https://imi.org.ua/upload/news/2020/02/26/5e567c169d777-1_700x350.jpg?v=1692630189)
Підконтрольні росіянам анонімні Telegram-канали просувають серед українців тези на кшталт "цієї зими українці замерзатимуть", "росіяни зруйнують всі електростанції", "Україна приречена".
Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
![Фото - Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки](/upload/media/2022/12/09/63931d1b8fa22-144651271-1869570099875023-3048738040334684537-o.jpg)
"Кампанія з деморалізації українців базується на похмурих описах апокаліптичних картин майбутнього українських міст, які внаслідок ракетних обстрілів мають поринути в темряву і холод", – зазначають аналітики.
Telegram-канали регулярно повторюють прості меседжі, які вплітаються в нібито нейтральні інформаційні приводи. Читачів переконують у тому, що:
- російські ракетні атаки триватимуть нескінченно, а захиститися від них неможливо;
- українську критичну інфраструктуру виведуть з ладу, і енергетики не зможуть підтримувати її працездатність;
- тривалі блекаути призведуть до гуманітарної катастрофи та зростання рівня злочинності;
- український уряд виявиться безпорадним в умовах кризи.
![](/upload/media/2022/12/09/63931d8f054cd-opera-znimok-2022-12-06-173935-t-me.png)
![](/upload/media/2022/12/09/63931d8f37309-opera-znimok-2022-12-06-172959-t-me.png)
Але всі ці панічні тези дуже легко розбиваються об реальність, зазначають у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки:
- ефективність української ППО суттєво зросла – під час масованого обстрілу 5 грудня українці збили 85% ракет;
- енергетики оперативно ремонтують пошкоджені об’єкти та підтримують мережу в робочому стані шляхом балансування;
- обмеження вуличного освітлення не призвело до погіршення криміногенної ситуації.
"Паралельно Telegram-канали намагаються створювати якомога більше розламів у суспільстві, каналізувати невдоволення українців у ненависть до центральної влади, місцевого самоврядування, мешканців інших регіонів і навіть власних сусідів, яким дістається більше світла. Споживачів контенту старанно переконують у тому, що з ними нібито вчиняють несправедливо", – йдеться в повідомленні центру.
![](/upload/media/2022/12/09/63931e5710b6c-opera-znimok-2022-12-06-173203-t-me.png)
В основу публікацій покладено як реальні інформаційні приводи, так і відверті фейки. До перших можна зарахувати заяви українських посадовців та уривки публікацій в іноземних ЗМІ. Просування потрібних росіянам меседжів здійснюється через "авторський коментар". Серед інших найпоширенішими є:
- уривки з "листів невдоволених читачів" (хоча зворотного зв’язку з каналами немає);
- фото "офіційних документів", навколо яких будується конспірологія;
- витримки з фейкових "аналітичних записок", надані "джерелами в Офісі президента".
Головним завданням цієї інформаційної операції, зазначають у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, є поширення в українському суспільстві зневіри та підігрівання бажання завершити війну чи принаймні зупинити обстріли інфраструктури, віддавши агресору те, що він хоче.
Help us be even more cool!