ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росіянка, яка очолювала журі книжкової премії Андерсена, залишила посаду після протесту кількох країн

11.01.2023, 18:00
Фото – IBBY
Фото – IBBY

Російська художниця-ілюстраторка Анастасія Архипова залишила посаду голови журі міжнародної літературної премії Ганса Християна Андерсена. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Міжнародну раду з дитячої літератури (IBBY), яка вручає премію.

Архипова є також віцепрезиденткою IBBY. Її обрали на посаду голови журі премії у вересні 2022 року. Деякі країни-члени IBBY засудили це рішення і вимагали від неї піти у відставку.

Представники Швеції, Фінляндії, Данії та країн Балтії заявили, що Архипова не може обіймати цю посаду, оскільки є членом правління Московської асоціації художників. Минулого року ця організація оголосила конкурс робіт з популяризації війни в Україні та мобілізації на неї росіян.

Нагадаємо, минулого тижня королева Данії Маргрете II відмовилася бути покровителькою премії Андерсена через конфлікт у IBBY, “частиною якого вона не може бути”.

Премію Ганса Християна Андерсена заснували в 1956 році й присуджують найкращому дитячому письменнику та художнику-ілюстратору дитячої книги раз на два роки.

Liked the article?
Help us be even more cool!