Роскомнагляд обмежив доступ до сайту “Громадського радіо” через матеріал, який нібито містить “заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності”. Відповідне повідомлення прийшло до редакції “Громадського радіо”, повідомляється на сайті радіостанції.
У повідомленні зазначено, що “на підставі вимоги Генеральної прокуратури Російської Федерації від 03.04.2015 №27-31-2015/Ід1093-15 про вжиття заходів щодо обмеження доступу до інформаційних ресурсів, що поширюють інформацію, що містить заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку, доступ до інформаційного ресурсу (сторінок) http://hromadskeradio.org обмежується операторами зв'язку на території Російської Федерації”.
Таку реакцію в Росії викликав матеріал від 6 березня 2016 року “Росія оголосила війну будь-якому інакомисленню, – “Хізб ут-Тахрір”.
У листі вказується на те, що в даному матеріалі нібито є “інформація із закликами до здійснення екстремістської діяльності. Інформаційно-пропагандистський супровід діяльності організації “Партія ісламського визволення” (“Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі”), визнаною терористичною рішенням Верховного Суду Російської Федерації від 14.02.2003”.
Доступ буде відновлено після видалення зазначеного матеріалу, повідомляє Роскомнагляд.
Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі (араб. حزب التحرير الإسلامي – “Ісламська партія визволення”) – міжнародна панісламістська політична партія, заснована в 1953 році в Східному Єрусалимі суддею місцевого шаріатського апеляційного суду Такіуддіном ан-Набхані.
Декларована мета організації – відновлення справедливого ісламського способу життя і ісламської держави (халіфату) і втілення в ньому ісламської системи.