ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росія виділила майже $1 мільярд на військову пропаганду до 2025 року

07.06.2023, 10:43
Фото – polskieradio.pl
Фото – polskieradio.pl

Пов'язаний з адміністрацією президента Росії Інститут розвитку інтернету (ІРІ) 2023 року розподілить 20 млрд рублів грантів на створення "патріотичного" контенту, ще 52 млрд буде виділено для цього у 2024–2025 роках. Загалом – 72 млрд рублів за три роки (приблизно $0,9 млрд).

Про це йдеться в розслідуванні "Медузи" та "Важливих історій".

У 2021 році ІРІ отримав з бюджету 10 мільярдів рублів. Інша пропагандистська структура – російський Фонд кіно – отримала на 2023 рік 12 млрд рублів.

Створений 2014 року ІРІ очолює колишній співробітник адміністрації президента Олексій Гореславський. Головна мета структури – давати гранти на "мережеве військово-патріотичне виховання" та "просувати порядок денний влади", розповів журналістам колишній співробітник організації. Зокрема, Інститут розвитку інтернету виділяв кошти на виробництво продукції державного пропагандистського телеканалу RT (Russia Today) – програм Антона Красовського, а також серії передач "Прекрасна Росія бу-бу-бу".

Переможців конкурсів на отримання грантів затверджували члени наглядової ради ІРІ, до якої входять заступник керівника адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко, начальник управління президента Росії з громадських проєктів Сергій Новіков, голова комітету Держдуми з культури Олена Ямпольська, Олексій Гореславський та головний редактор RT Маргарита Симоньян.

2 червня 2023 року ІРІ опублікував підсумки конкурсу щодо створення "національного контенту". 10 млрд рублів отримають 163 проєкти (торік їх було близько сотні на загальну суму понад 3 мільярди рублів). ІРІ публікує назви проєктів. Серед назв "Рамзан. Ахмат – Сила Росії", "Російський код. Суверенне майбутнє", "Російська спадщина. Повернення додому" – документальний фільм про долю пам'яток архітектури на Донбасі. Крім цього, гранти отримали проєкти "Зроблено для фронту", "Жінки Z", "СВОі" та проєкт "Ті, що виїхали, як ви там?".

Останнім часом представники ІРІ почали попереджати отримувачів грантів про те, що після підписання контрактів ті зобов'язуються не брати на роботу "іноагентів", також у проєкті не мають звучати антивоєнні заклики. Типові контракти взагалі забороняють будь-яку публічну критику влади, зокрема в соціальних мережах, за порушення цієї умови знімальна група повинна заплатити штраф, який можна порівняти з бюджетом проєкту.

Liked the article?
Help us be even more cool!