Росія оголосила небажаною організацію, яка виступає за перегляд кордонів з Японією
Генеральна прокуратура Росії оголосила небажаною японську Асоціацію з питань північних територій, яка виступає за перегляд кордонів між Японією та Росією, повідомляє російська служба Радіо Свобода.
У генпрокуратурі РФ заявили, що асоціація “експлуатує тему так званих північних територій” (йдеться про острови Ітуруп, Кунашир і Малої Курильської гряди) та “публічно заявляє про невизнання над ними юрисдикції Росії”.
Асоціація з питань північних територій називає своєю метою просвітницьку діяльність.

Скриншот ІМІ із сайту hoppou.go.jp
“Проблема Північних територій полягає в тому, що під час закінчення Другої світової війни радянські війська вторглися на Чотири Північні острови (архіпелаг Хабомаї, острів Шикотан, острів Кунашир та острів Ітуруп), які є споконвічними територіями нашої держави, і досі Росія продовжує їх окупувати без юридичних підстав”, – йдеться на сайті організації.
СРСР приєднав Курильські острови за підсумками Другої світової війни. У 1956 році Радянський Союз і Японія підписали мирну декларацію, за якою Шикотан і Хабомаї мали бути передані Японії після укладання мирного договору. Але японська влада заявила, що згодна тільки на повернення всіх островів, тому договір досі не підписано.
Нині Курильські острови входять до складу Сахалінської області РФ. Японія вважає, що південні острови Курильської гряди – Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї – повинні належати їй за Трактатом про торгівлю та кордони 1855 року.
Влада Росії визнала небажаною діяльність у країні більш ніж 200 закордонних організацій. Це означає заборону їхньої діяльності в країні та загрозу переслідування для людей, які з ними співпрацюють.
Як повідомляв ІМІ, у січні 2025 року Росія визнала “небажаною” діяльність нідерландської організації, яка збирає інформацію про збитки, завдані Україні внаслідок свого повномасштабного вторгнення (Register of Damage Caused by the Aggression of the Russian Federation against Ukraine, RD4U).
Help us be even more cool!