ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росія й Білорусь потрапили у світові лідери за кількістю ув'язнених журналістів

Китай, Ізраїль і М'янма становлять трійку найгірших у світі порушників за кількістю журналістів, увʼязнених за свою професійну діяльність. До пʼятірки лідерів також увійшли Білорусь і Росія. Про це повідомляє Комітет із захисту журналістів (КЗЖ) у відповідному моніторингу за 2024 рік. 

КЗЖ зафіксував другий найвищий показник кількості журналістів за ґратами за всю історію моніторингу – щонайменше 361 ув'язнений станом на 1 грудня 2024 року.

Як зазначає організація, це число трохи нижче за глобальний рекорд, встановлений 2022 року (коли було зафіксовано щонайменше 370 ув'язнених журналістів), але показники в кількох країнах, зокрема Китаї, Ізраїлі, Тунісі й Азербайджані, були безпрецедентними. 

У 2024 році було зафіксовано понад 100 нових увʼязнень журналістів; основними причинами стали репресії чинних авторитарних режимів (Китай, М'янма, В'єтнам, Білорусь, Росія), війни (Ізраїль, Росія), а також політична чи економічна нестабільність (Єгипет, Нікарагуа, Бангладеш).

Китай, М'янма, Білорусь і Росія традиційно ввійшли до переліку країн, які найчастіше ув'язнюють журналістів.

“Ізраїль – багатопартійна парламентська демократія, яка зрідка з’являлась у щорічних звітах КЗЖ до початку війни в Газі у 2023 році, – тогоріч стрімко піднявся на друге місце через намагання уряду придушити висвітлення подій на окупованих палестинських територіях”, – зазначає Комітет захисту журналістів.

Білорусь

Білорусь другий рік поспіль є найгіршим порушником у Європі й Центральній Азії – станом на 1 грудня 2024 року там перебуває в увʼязненні 31 журналіст.

  • Журналісти й далі потерпають від арештів, переслідувань і багаторічних тюремних строків, часто за роботу в медіа, які влада країни визнала “екстремістськими”.
  • У 2024 році переслідувань зазнавали навіть журналісти, що живуть за межами країни. Зокрема, проти журналістів у вигнанні було відкрито кримінальні справи.

Росія
Станом на 2024 рік у російських в’язницях утримується 30 журналістів, майже половина з яких – українці, що стали жертвами анексії Криму й повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

  • Російські окупаційні органи переслідують кримських татар за громадянську журналістику.

Росія також посилила переслідування журналістів у вигнанні й іноземних кореспондентів, застосовуючи тактику заочних вироків і міжнародних ордерів на арешт.

Як повідомляв ІМІ, у 2024 році Комітет захисту журналістів (CPJ) закликав українську владу провести “швидке та ретельне” розслідування погроз на адресу журналіста Олега Батурина після публікації матеріалу про депутата Херсонської обласної ради. 

Liked the article?
Help us be even more cool!