Росія в піратські переозвучування фільмів і серіалів у російських онлайн-кінотеатрах та Rutube інтегрує приховану рекламу месенджера MAX. Про це повідомляє Центр вивчення окупації (ЦВО) у телеграм-каналі.

Зокрема, у нових переозвученнях мультфільму “Зоотрополіс-2” (Zootopia 2) головні герої активно користуються застосунком MAX – месенджером від VK, який просували як “російський аналог Telegram”.

Також у ЦВО зазначили, що від 7 грудня 2025 року, по всій Росії масово не працює месенджер MAX.

“Користувачі не можуть увійти, надсилати повідомлення чи навіть запустити додаток. Проблеми тривають уже третю добу, а розробники поки що не усунули збій”, – зазначили в Центрі вивчення окупації.

Передісторія

Як повідомляв ІМІ, в Росії з 1 вересня 2025 року месенджер MAX став обов’язковим для передвстановлення на всі нові смартфони. У Російській православній церкві (РПЦ) закликали жителів країни-агресора Росії молитися за “національний” месенджер MAX.

У серпні 2025 року стало відомо, що месенджер MAX ідентифікує як територію України підконтрольну країні-агресору Росії частину Донецької області.

У вересні 2025 року стало відомо, що російські окупанти на блокпостах у захопленій частині Херсонської області вимагають від людей, які їдуть до окупованого Криму, встановлювати на смартфони російський месенджер MAX. 

У грудні 2025 року стало відомо, що в окупованому Криму почали звільняти з роботи та виключати зі шкіл людей, які не мають на телефоні встановленого російського месенджера MAX.