ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Російським медійникам і культурним діячам потрібно заборонити подорожі світом – Ткаченко

26.08.2022, 12:02
Фото – скриншот з ефіру FREEДОМ
Фото – скриншот з ефіру FREEДОМ

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що російським представникам медіа та культури потрібно заборонити подорожувати світом. 

Про це він сказав під час телемарафону FREEДОМ, повідомляє Укрінформ.

За  його словами, світова спільнота має відмежуватися від російської культури як своєрідної “спецоперації”, щоб не підпадати під вплив пропагандистських меседжів.

“Я вважаю, найперше треба заборонити російським представникам медіа та культури подорожувати вільним світом. Якщо вони так цінують “русский мир” – ведмеді в тайзі або великий Сибір, де подорожують шойгу та путін, – це гідне місце для культури, яка несе ілюзію свободи”, – сказав він.

Ткаченко зазначив, що Україні в інформаційному просторі є з чим боротися. “Україна виграє в інформаційній війні, на думку світових ЗМІ та провідних розвідувальних агентств. Однак я б з ними посперечався, тому що російські канали представлені й у європейському просторі, а особливо – в азійському просторі та країнах Латинської Америки. Нам ще є з чим боротися”, – сказав він.

Ткаченко також підкреслив, що боротьба з наративами, породженими великим капіталом, потребує скоординованих зусиль – не лише за допомогою спеціалізованих інституцій, таких як Центр стратегічних комунікацій, а й усіх медіа.

“На жаль, сьогодні також координації не відбувається”, – зауважив міністр.

Водночас очільник МКІП зазначив, що російські наративи є досить примітивними: це повторення однієї “дези”, перекладання провини на іншу сторону тощо. Однак попри очевидність пропагандистських штампів за широкого фінансування це дає свої плоди. І вільний світ досі інвестує кошти в мовлення російською.

Нагадаємо, понад 120 міжнародних організацій та культурних закладів відмовилися від співпраці з росією з початку її повномасштабного вторгнення в Україну.

Liked the article?
Help us be even more cool!