ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Російський суд відхилив апеляцію Telegram проти ФСБ

20.08.2018, 16:39

Верховний суд Росії відмовився скасувати розпорядження ФСБ, за яким месенджер зобов'язаний надати ключі для розшифрування повідомлень користувачів на першу вимогу спецслужби. Документ, ухвалений 9 серпня, розміщений на сайті правозахисної організації “Агора”, повідомляє Укрінформ.

У документі йдеться, що до інформації, необхідної для декодування повідомлень, федеральні закони не обмежують доступу. Вона не охороняється Конституцією, тому що не становить таємниці листування і повідомлень, вважають у суді, а наказ ФСБ не встановлює порядок отримання відомством інформації, що становить таємницю, яка охороняється Конституцією, і порядок отримання доступу до неї. Тому доступ до неї ФСБ ніяких додаткових обмежень не має.

Керівництво Telegram відмовляється виконувати цю вимогу, посилаючись на Конституцію Росії, яка гарантує таємницю листування, телефонних перемовин, поштових, телеграфних та інших повідомлень. У суді докази компанії назвали “необґрунтованими”.

Нагадаємо, 13 квітня Таганський суд Москви виніс рішення про заборону Telegram за відмову надати ФСБ ключі шифрування повідомлень користувачів. Блокування почалися 16 квітня. Оскільки сповісник став використовувати для їх обходу сервери американських компаній Amazon і Google, Роскомнагляд почав обмежувати до них доступ. Заблокованими виявилися майже 20 мільйонів адрес. При цьому сам Telegram продовжує працювати.

На початку серпня Генеральна прокуратура Росії заявила, що не давала Роскомнагляду дозволу на обмеження доступу до мільйонів IP-адрес для блокування месенджера Telegram.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!